کاهش مالیات بر ارزش افزوده چین در صدر اخبار سنگ آهن:

دولت چین جهت تسریع رشد اقتصادی، مالیات بر ارزش افزوده را کاهش می دهد و به دنبال این موضوع هزینه های واردات سنگ آهن از ماه آینده کم خواهد داشت. نرخ مالیات بر ارزش افزوده چین از اول آوریل 3% کاهش خواهد داشت و از رقم 16% فعلی به 13% خواهد رسید.

در نتیجه انتظار می رود که محموله های وارداتی در کوتاه مدت رقابتی تر شوند. نرخ جدید مالیات بر ارزش افزوده بر محموله های سنگ آهنی که از آوریل به بعد به چین می رسند اعمال می شود. به همین علت برخی از کاربران خریدهای دریایی خود را تا ماه آوریل به تعویق انداخته اند تا هزینه های خود را کاهش دهند. به طور مثال با در نظر گرفتن قیمت اخیر سنگ آهن، بعد از اعمال قانون جدید، نرخ سنگ آهن حمل شده از راه دریا 20 یوآن، معادل 2.6 دلار در تن از ابتدای آوریل نزول خواهد کرد. طبیعتاً کارخانه هایی که نیاز مبرم و ضروری نداشته باشند تا ماه آوریل صبر می کنند تا با قیمت کمتری سنگ آهن مورد نیاز خود را تهیه کنند.

انتشار این خبر موجب دشواری در فروختن سنگ آهن وارداتی مارس شده است؛ اما به طور کل کاهش مالیات بر ارزش افزوده موجب کم شدن هزینه ی مواد خام و تقویت صنعت فولاد خواهد شد. خصوصاً با شرایط فعلی بازار فولاد و حاشیه سود پایین فولاد سازان، این قانون جدید حمایتی بزرگ از صنعت فولاد است.


تخفیف های اعلامی شرکت معدنی بی اچ پی:

See also  بازار جهانی سنگ آهن 19 ژوئن 2019

شرکت معدنی بی اچ پی (BHP) استرالیا تخفیف خود جهت قراردادهای مدت دار را اعلام کرد. سنگ آهن عیار 61% جیمبل بار (Jimblebar) 6%، سنگ آهن عیار 61% ام آ سی (MAC) 3% و سنگ آهن عیار 57% یندی (Yandi) هم 3% تخفیف دارند. این تخفیف مشمول ارسال های سه ماهه ی دوم سال 2019 می شود.

در سه ماهه ی اول امسال تخفیف سنگ آهن جیمبل بار معادل 12.75%، سنگ آهن ام آ سی معادل 6% و سنگ آهن یندی هم 7% بود. همان‌ طور که مشاهده می شود این ارقام برای سه ماهه ی دوم کاهش یافته اند. تخفیف های جدید اعلامی نشان می دهد که سطح فعلی بازار در راستای معاملات نقدی اخیر است. تخفیف های اعلامی شرکت معدنی بی اچ پی با انتظارات تاجران هم راستا است و آن ها را شگفت زده نکرده است. در روز پنجشنبه 14 مارس 2019، بی اچ پی سنگ آهن عیار 61% جیمبل بار را بر اساس میانگین قیمت سنگ آهن 62% ماه آوریل و تخفیف 4 دلاری در تن فروخت.

این شرکت سنگ آهن عیار 57% یندی را طبق میانگین قیمت سنگ آهن 62% ماه آوریل و با تخفیف 1.7 دلار در تن معامله کرد. سنگ آهن عیار 61% ام آ سی هم بر اساس میانگین قیمت سنگ آهن 62% و تخفیف 1.75 دلار در تن توسط بی اچ پی فروخته شد.

تقاضای سنگ آهن یندی به علت قطع عرضه ی سنگ آهن ریو تینتو (Rio Tinto) و هم چنین سود پایین فولاد، بالا رفته است. هم اکنون سود فولاد پایین است و فولادسازان ترجیح می دهند که سنگ آهن تخفیف دار خریداری کنند. به هر حال موجودی پایین فولاد، کارخانه ها را مجبور به افزایش تولید می کند. همچنین ممکن است بعضی از فولاد سازان به جای افزایش تولید فولاد، از سنگ آهن عیار بالا استفاده کنند. از سوی دیگر با کاهش مالیات بر ارزش افزوده ی چین در ماه آوریل احتمال تغییر خواسته های کاربران در بنادر وجود دارد.

See also  بازار جهانی سنگ آهن 21 ژوئن 2019

تهیه گزارش: شهریار یوسفی

Other Article: dates supplier, iran dates, iran dates supplier , urea supplier, fertilizer supplier , sulfur supplier, sulphur supplier , cement supplier, iran cement supplier

× Call Us on WhatsApp