به گزارش نشریه پلتس بازار سنگ آهن حمل شده از راه دریا در روز جمعه به علت تعطیلات چین و عدم فعالیت تاجران چینی ثابت و بدون تغییر باقی ماند. شاخص سنگ آهن عیار 62% به ارزیابی پلتس 98.35 دلار در تن بر پایه ی سی اف آر شمال چین تعیین شد که به نسبت روز قبل تغییری نکرده است. سنگ آهن عیار 65% بر پایه ی سی اف آر شمال چین 114.35 دلار در تن ثابت باقی ماند. در نتیجه اختلاف بین قیمت سنگ آهن عیار 65% و سنگ آهن عیار 62% بدون تغییر معادل 16 دلار است. سنگ آهن عیار 58% بر پایه ی سی اف آر شمال چین با 5 سنت افزایش به 92.40 دلار در تن رسید، از این رو اختلاف بین قیمت سنگ آهن عیار 58% و سنگ آهن عیار 62% به 5.95 دلار در تن کاهش یافت.

به عقیده ی بعضی از تاجران پرمیوم سنگ آهن هنوز جای رشد دارد. عرضه ی سنگ آهن بارگیری شده در ماه جولای به نسبت ژوئن کمتر خواهد بود و همین امر موجب رشد پرمیوم محصول ارسالی در ماه جولای می شود. عرضه ی محصولات عیار متوسط هم محدودشده و موجب کاهش اختلاف قیمت بین محصولات شده است.

طبق گزارش‌ها، ریو تینتو (Rio Tinto) سه محموله از سنگ آهن SP10 (عیار 59%) با 10% تخفیف بر اساس Platts IODEX به همراه سنگ آهن کلوخه SP10 (عیار 60%) با 11% تخفیف بر اساس Platts IODEX را فروخته است و پرمیوم سنگ آهن کلوخه بارگیری شده در جولای الی سپتامبر نیز بر اساس مناقصه ی نقدی در روز پنجشنبه تعیین شده است.

See also  بازار جهانی سنگ آهن 9 آوریل 2019

عرضه ی محصول IOCJ بهبود یافته و محموله های دریافتی در ماه جولای با پرمیوم 1 دلار در تن قابل معامله هستند. تأمین سنگ آهن کلوخه هنوز هم محدود است و محموله های کلوخه ی کمی در بازار نقدی پیشنهاد می شود. از سوی دیگر میزان مصرف کلوخه کاهش یافته و بسیاری از کارخانه ها گندله را جانشین کلوخه کرده اند. پرمیوم نقدی کلوخه طبق ارزیابی پلتس به نسبت پنجشنبه ثابت و معادل 33 سنت اعلام شده است.

هفته ی گذشته بازار کنسانتره داخلی ثابت بود و تقاضای محصول داخلی قوی باقی مانده است. کنسانتره داخلی هم چنان به صرفه ترین محصول برای مصرف در کوره های ذوب است و در نتیجه بسیار پرطرفدار شده و خریداری می شود. کارخانه ها مصرف محصول داخلی خود را افزایش داده اند اما میزان عرضه ثابت باقی مانده است. کنسانتره داخلی عیار 66% تحویل کارخانه های استان تانگشان (Tangshan) در روز جمعه با 5 یوآن کاهش به نسبت هفته ی گذشته به 875 یوآن در تن رسید.

تهیه گزارش: محمدرضا برکچیان

Other Article: dates supplier, iran dates, iran dates supplier , urea supplier, fertilizer supplier , sulfur supplier, sulphur supplier , cement supplier, iran cement supplier

× Call Us on WhatsApp