به گزارش نشریه پلتس، قیمت سنگ آهن حمل شده از راه دریا برای دومین روز متوالی به روند صعودی خود ادامه داد و از مرز 100 دلار در تن گذشت. صعود قیمت سنگ آهن به علت محدودیت عرضه و تقاضای بیشتر محموله های نقدی موجود است. شاخص سنگ آهن عیار 62 درصد در روز جمعه 17 مه 100.40 دلار در تن بر پایه ی سی اف آر تحویل شمال چین ارزیابی شده که به نسبت پنجشنبه 2.40 دلار در تن افزایش داشته است. شاخص سنگ آهن عیار 65 درصد هم 117.35 دلار در تن بر پایه ی سی اف آر شمال چین تعیین شده که به نسبت روز قبل 2.40 دلار در تن بیشتر شده است.

اختلاف بین شاخص سنگ آهن عیار 65% و 62% در 16.95 دلار در تن ثابت باقی مانده است. شاخص سنگ آهن عیار 58 درصد با رشد 2.70 دلاری به 92.95 دلار در تن بر پایه ی سی اف آر شمال چین رسید. اختلاف بین شاخص سنگ آهن عیار 58% و 62% به 7.45 دلار در تن کاهش یافت.

احتمال افزایش محدودیت عرضه ی سنگ آهن تاجران را سخت به خرید سنگ آهن مشغول کرده در نتیجه تقاضا به شکل چشمگیری بالا رفته است. از سوی دیگر، موجودی بنادر چین به شدت اُفت کرده و انتظار می رود که محموله های نقدی در ماه جولای بسیار نایاب شود. در حال حاضر سود فروش فولاد برای بسیاری از فولادسازان خوب است و همین امر آن ها را به تولید بیشتر فولاد و در نتیجه خرید بیشتر سنگ آهن ترغیب می کند. به گفته ی منابع مطلع، اکثر خرید سنگ آهن در بنادر توسط تاجران صورت می گیرد و معلوم نیست که بتوانند محموله های گران قیمت خود را به مصرف کنندگان سنگ آهن بفروشند یا خیر.

See also  بازار جهانی گوگرد در هفته ی منتهی به 6 ژوئن 2019

شاخص سنگ آهن عیار 62% بنادر شمال چین (IOPEX) 726 یوآن (FOT) معادل 97.21 دلار در تن ارزیابی شده که به نسبت روز قبل 16 یوآن در تن بالا رفته است. شاخص سنگ آهن عیار 62% در شرق چین هم 726 یوآن در تن گزارش شده که به نسبت روز قبل 19 یوآن در تن صعود کرده است.

پرمیوم سنگ آهن کلوخه 32.5 سنت در تن ارزیابی شده که به نسبت روز قبل 0.5 سنت کاهش داشته است. پرمیوم محموله های کلوخه در بنادر چین روند کاهشی داشتند. کنسانتره داخلی چین هم به علت افزایش قیمت محموله های وارداتی بسیار تقاضا می شود و به همین علت عرضه ی آن محدود شده است. مصرف کنندگان تمایل به استفاده ی بیشتر از کنسانتره داخلی دارند اما محدودیت عرضه این امکان را به آن ها نمی دهد. شاخص کنسانتره داخلی عیار 66% تحویل کارخانه های استان تانگشان (Tangshan) با افزایش 15 یوآنی به 865 یوآن در تن رسیده است.

تهیه گزارش: شهریار یوسفی

Other Article: dates supplier, iran dates, iran dates supplier , urea supplier, fertilizer supplier , sulfur supplier, sulphur supplier , cement supplier, iran cement supplier

× Call Us on WhatsApp