به گزارش متال بولتن قیمت فیزیکی انواع سنگ آهن در روز دوشنبه 8 آوریل با افزایش همراه بود. شاخص سنگ آهن عیار 62% از 95 دلار در تن سی اف آر چین هم بالاتر رفت. افزایش قیمت سنگ آهن درنتیجه بازار صعودی مشتقات آهن رخ داده است. شاخص سنگ آهن عیار 62 درصد 2.40 دلار در تن و شاخص سنگ آهن عیار 65% هم 1.30 دلار افزایش داشتند. قیمت های اعلامی متال بولتن در روز دوشنبه 8 آوریل به شرح زیر است:

  • شاخص سنگ آهن عیار 62%: 95.30 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). افزایش 2.40 دلاری در تن
  • شاخص سنگ آهن عیار 62% پیلبارا (Pilbara): 94.42 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). افزایش 2.40 دلاری در تن
  • شاخص سنگ آهن عیار 62% آلومینا پایین: 97.60 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). افزایش 2.07 دلاری در تن
  • شاخص سنگ آهن عیار 58% پرمیوم: 85.21 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). افزایش 2.37 دلاری در تن
  • شاخص سنگ آهن عیار 65%: 106.30 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). افزایش 1.30 دلاری در تن
  • شاخص سنگ آهن عیار 62% درصد بندر چین: 684 یوآن در تن (Wet)، معادل 93.28 دلار در تن (Dry). افزایش 17 یوآنی در تن

سردم داران بازار:

بازار آتی مشتقات آهن چین بعد از تعطیلات عمومی سه روزه ی این کشور سیر صعودی در پیش گرفت. سنگ آهن هم از این قضیه مستثنی نبود و قراردادهای سنگ آهن ماه می و سپتامبر هر دو 4.3 درصد به نسبت پنجشنبه 4 آوریل افزایش یافتند. قراردادهای ماه سپتامبر از می هم سبقت گرفتند و بیشترین قراردادهای سنگ آهن معامله شده در طول روز را به خود اختصاص دادند.

See also  بازار جهانی سنگ آهن 13 مه 2019

در بورس سنگاپور، قرارداد سنگ آهن عیار 62% آوریل و می حدود 2 دلار در تن افزایش داشت در حالی که قراردادهای سنگ آهن عیار 65% آوریل و می 105.5 تا 107 دلار در تن سی اف آر معامله شدند. طبق گفته ها تجارت نقدی سنگ آهن در بنادر هم بد نبود و نرخ معاملات در طول روز روند صعودی داشت. بازار نقدی سنگ آهن حمل شده از راه دریا هم به علت غایب بودن ریو تینتو (Rio Tinto) و بی اچ پی (BHP) راکد بود. همچنین در روز دوشنبه آتش سوزی در بندر استرالیایی دمپیر (Dampier) اتفاق افتاد اما تا زمان انتشار این گزارش تغییر محسوسی در روند فعالیت های این بندر دیده نشده است.

نقل قول روز:

به گفته ی تاجری چینی روند صعودی بازار آتی سنگ آهن چین نشانگر تأثیر محسوس کاهش محموله های سنگ آهن ارسالی از استرالیا در آوریل است. بازار هم چنان به فقدان محموله های نقدی ارسالی در ماه آوریل از جانب استرالیا واکنش نشان می دهد.

تهیه گزارش: انسیه اربابی

Other Article: dates supplier, iran dates, iran dates supplier , urea supplier, fertilizer supplier , sulfur supplier, sulphur supplier , cement supplier, iran cement supplier

× Call Us on WhatsApp