به گزارش متال بولتن قیمت سنگ آهن حمل شده از طریق دریا در روز جمعه 5 آوریل به علت تعطیلات عمومی چین و فعالیت تجاری محدود، ثابت و بدون تغییر باقی ماند. شاخص سنگ آهن عیار 62 درصد 92.90 دلار و شاخص سنگ آهن عیار 65 درصد هم 105 دلار در تن ثابت بود. قیمت های اعلامی متال بولتن در روز جمعه 5 آوریل به شرح زیر است:

  • شاخص سنگ آهن عیار 62%: 92.90 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). بدون تغییر
  • شاخص سنگ آهن عیار 62% پیلبارا (Pilbara): 92.02 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). بدون تغییر
  • شاخص سنگ آهن عیار 62% آلومینا پایین: 95.53 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). بدون تغییر
  • شاخص سنگ آهن عیار 58% پرمیوم: 82.84 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). بدون تغییر
  • شاخص سنگ آهن عیار 65%: 105 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). بدون تغییر
  • شاخص سنگ آهن عیار 62% درصد بندر چین: 667 یوآن در تن (Wet)، معادل 90.96 دلار در تن (Dry). بدون تغییر

سردم داران بازار:

تعطیلات عمومی چین به علت «جشن رفت و روب آرامگاه گذشتگان» (Tomb Sweeping) بازار چین را در روز جمعه 5 آوریل تعطیل کرد. بازار در روز دوشنبه 8 آوریل به فعالیت خود ادامه خواهد داد. در همین حال صادرات سنگ آهن از بندر هدلند (Headland) استرالیای غربی در ماه مارس به نسبت ماه قبل 7% کاهش داشته و به 36.39 میلیون تن رسیده است.

بر اساس گزارش‌های بندر هدلند استرالیا، میزان صادرات سنگ آهن از این بندر به نسبت سال قبل 13.5% کم شده است. مسئولین ذیربط طوفان ورونیکا (Cyclone Veronica) را علت این کاهش می دانند. این طوفان ماه گذشته استرالیای غربی را درگیر کرده بود و تعدادی از بنادر این ناحیه تمامی فعالیت های خود را متوقف کرده بودند. بندر هدلند هم از این قضیه مستثنی نبود و جمعاً 92.5 ساعت تعطیل بود.

See also  بازار جهانی سنگ آهن 1 جولای 2019

بندر دمپیر (Dampier) هم با 132 ساعت عدم فعالیت و بندر اشبرتن (Ashburton) با 109.5 ساعت تعطیلی شرایط سخت تری را تجربه کردند. در ماه فوریه هیچ محموله ی سنگ آهنی از بندر هدلند به هندوستان صادر نشد اما در ماه مارس 186874 تن سنگ آهن از این بندر به هند ارسال گردید.

در روز جمعه 5 آوریل شاخص های انواع سنگ آهن از جمله شاخص سنگ آهن عیار 62% و شاخص سنگ آهن عیار 65% بدون تغییر بودند. قیمت های ثابت ناشی از عدم فعالیت در بازار به علت «جشن رفت و روب آرامگاه گذشتگان» در چین است.

تهیه گزارش: محمدرضا برکچیان

Other Article: dates supplier, iran dates, iran dates supplier , urea supplier, fertilizer supplier , sulfur supplier, sulphur supplier , cement supplier, iran cement supplier

× Call Us on WhatsApp