به گزارش پلتس بازار سنگ آهن آسیا به علت فعالیت محدود ثابت باقی مانده است. بازار سنگ آهن حمل شده از راه دریا در روز جمعه 5 آوریل 2019 در بازه ی محدودی نوسان داشت زیرا اغلب فعالان بازار در تعطیلات به سر می بردند. شاخص سنگ آهن عیار 62 درصد 92.80 دلار در تن سی اف آر شمال چین توسط پلتس ارزیابی شد که به نسبت روز قبل 10 سنت کاهش داشته است. شاخص سنگ آهن عیار 65 درصد هم با 10 سنت کاهش به 104.50 دلار در تن سی اف آر شمال چین رسید. اختلاف بین شاخص سنگ آهن عیار 62 درصد و سنگ آهن عیار 65 درصد، 11.7 دلار در تن باقی مانده است. شاخص سنگ آهن عیار 58 درصد هم 84.55 دلار در تن سی اف آر شمال چین بود که 25 سنت به نسبت روز قبل کاهش داشته است. اختلاف بین شاخص سنگ آهن عیار 58 درصد و سنگ آهن عیار 62 درصد افزایش یافته و به 8.25 دلار در تن رسید.

 به گفته ی تاجران از آن جایی که قیمت سنگ آهن بالا است، تمایلی به خرید سنگ آهن بر مبنای قیمت ثابت ندارند. در همین حال بسیاری از ارسال های ماه آوریل به تعویق افتاده اند و به ماه می موکول شده اند که همین امر موجب بلاتکلیفی در بازار دریایی شده است. به گفته ی تاجری سنگاپوری ممکن است که تاریخ واقعی دریافت محموله با زمانی که در قرارداد منعقد شده و به خریدار وعده داده شده است، تفاوت داشته باشد و این موضوع  بر پرمیوم سنگ آهن تأثیر می گذارد.

See also  بازار جهانی سنگ آهن 22 آگوست 2019

عرضه ی سنگ آهن یندی (Yandi) در بازار نقدی محدود و تقاضای آن از جانب مصرف کنندگان نهایی بالا بود. به همین علت تاجران تخفیفی در قیمت سنگ آهن معدن یندی اعمال نمی کنند. تقاضای سنگ آهن عیار پایین در بازار نقدی قوی است. سنگ آهن معدن یندی و کینگز (Kings) حتی بعد از اعلام شرایط فورس ماژور ریوتینتو (Rio Tinto) هم بسیار طرفدار دارد. هفته ی گذشته سنگ آهن عیار بالای کاراجاس (Karajas) هم در بنادر فروش خوبی داشته است که علت آن کاهش اختلاف بین قیمت محصول عیار بالا و عیار متوسط است.

پرمیوم سنگ آهن کلوخه نیز ثابت بود. به گزارش فروشندگان قیمت سنگ آهن کلوخه معامله شده در بنادر تانگشان (Tangshan) حدوداً 20 یوآن از محصول مشابه معامله شده در بنادر شاندنگ (Shandong) بیشتر بوده است که علت آن کنترل عملیات کلوخه سازی در منطقه است. به گزارش پلتس پرمیوم سنگ آهن کلوخه نقدی 32.50 دلار در تن و بدون تغییر است.

با وجود اینکه قیمت سنگ آهن وارداتی هفته ی گذشته روند صعودی داشت، قیمت محموله های کنسانتره داخلی به نسبت هفته ی قبل تغییری نکرده است. مصرف کنندگان در شمال چین سعی می کنند که تا می توانند از کنسانتره داخلی مصرف کنند زیرا در مقایسه با سنگ آهن کلوخه مقرون به صرفه است.

مقامات دولتی استان هبئی (Hebei) چین در نظر دارند تا امسال تعدادی از معادن داخلی این استان را به علت مسائل امنیتی تعطیل کنند اما انتظار می رود که این موضوع تأثیر محدودی بر میزان کلی عرضه داشته باشد زیرا بسیاری از معادن اصلاً تولید کنسانتره نداشتند و عرضه ی کنسانتره داخلی هم اکنون کفایت می کند. بعضی از مصرف کنندگان انتظار دارند که تولیدکنندگان کنسانتره قیمت را هفته ی آینده 30 تا 40 یوآن در تن افزایش دهند. پلتس کنسانتره داخلی عیار 66% را 790 یوآن در تن ارزیابی کرده است که به نسبت هفته ی قبل تغییری نداشته است.

See also  بازار جهانی سنگ آهن 30 آگوست 2019

تهیه گزارش: نعیمه فردوسی

Other Article: dates supplier, iran dates, iran dates supplier , urea supplier, fertilizer supplier , sulfur supplier, sulphur supplier , cement supplier, iran cement supplier

× Call Us on WhatsApp