خلاصه جامع:

به گزارش متال بولتن نرخ سنگ آهن در روز چهارشنبه 3 جولای با وجود صعود بازار آتی در بورس کالای دالیان، پایین آمد. شاخص سنگ آهن عیار 62 درصد 1.02 دلار و شاخص سنگ آهن عیار 65 درصد هم 0.5 دلار در تن کاهش یافتند. شاخص های اعلامی متال بولتن در روز چهارشنبه به شرح زیر است:

  • شاخص سنگ آهن عیار 62%: 124.75 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 1.02 دلاری در تن.
  • شاخص سنگ آهن عیار 62% آلومینا پایین: 125.83 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 0.41 دلاری در تن.
  • شاخص سنگ آهن عیار 58% پرمیوم: 114.86 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 0.18 دلاری در تن.
  • شاخص سنگ آهن عیار 65%: 132.6 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 0.5 دلاری در تن.
  • شاخص سنگ آهن عیار 62% درصد بندر چین: 908 یوآن در تن (Wet)، معادل 122.37 دلار در تن (Dry). افزایش 1 یوآنی در تن.

سردمداران بازار:

ماه پیش تناژ سنگ آهن صادراتی برزیل با 16.7% کاهش به نسبت بازه ی مشابه در سال قبل به 29.4 میلیون تن رسید. امسال عرضه ی محدود در بنادر و قطع ارسال از استرالیا و برزیل عوامل اصلی تعیین کننده ی قیمت در بازار سنگ آهن بودند.

در همین حال این هفته شاهد صعود پرمیوم سنگ آهن کلوخه بودیم. تا جایی که محموله ی کلوخه نیومن (Newman) با پرمیوم 0.42 دلار در تن به فروش رفت. محموله ی مشابه این مورد در ماه پیش با پرمیوم 0.40 دلار در تن معامله شده بود. با این حال فولادسازان سنگ آهن کلوخه کمی در کوره های خود استفاده میکنند و به همین علت بالا رفتن پرمیوم کلوخه تأثیر چندانی در میزان خرید آن ها نمی گذارد. محدودیت های اعمالی بر کلوخه سازی و گندله سازی به علت آلودگی های زیست محیطی در بخش هایی از چین هم بر روند تقاضای کلوخه اثر داشته است.

See also  بازار جهانی سنگ آهن 2 سپتامبر 2019

نقل قول روز:

به گفته ی تاجری سنگاپوری، علت اصلی جهش سنگ آهن˛ محدودیت عرضه آن است اما قیمت فولاد خوب نیست، از همین رو بعید است که قیمت بالای سنگ آهن دوام بیاورد.

تهیه گزارش: محمدرضا برکچیان

Other Article: dates supplier, iran dates, iran dates supplier , urea supplier, fertilizer supplier , sulfur supplier, sulphur supplier

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *