خلاصه جامع:

به گزارش متال بولتن نرخ سنگ آهن در روز چهارشنبه 3 جولای با وجود صعود بازار آتی در بورس کالای دالیان، پایین آمد. شاخص سنگ آهن عیار 62 درصد 1.02 دلار و شاخص سنگ آهن عیار 65 درصد هم 0.5 دلار در تن کاهش یافتند. شاخص های اعلامی متال بولتن در روز چهارشنبه به شرح زیر است:

  • شاخص سنگ آهن عیار 62%: 124.75 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 1.02 دلاری در تن.
  • شاخص سنگ آهن عیار 62% آلومینا پایین: 125.83 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 0.41 دلاری در تن.
  • شاخص سنگ آهن عیار 58% پرمیوم: 114.86 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 0.18 دلاری در تن.
  • شاخص سنگ آهن عیار 65%: 132.6 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 0.5 دلاری در تن.
  • شاخص سنگ آهن عیار 62% درصد بندر چین: 908 یوآن در تن (Wet)، معادل 122.37 دلار در تن (Dry). افزایش 1 یوآنی در تن.

سردمداران بازار:

ماه پیش تناژ سنگ آهن صادراتی برزیل با 16.7% کاهش به نسبت بازه ی مشابه در سال قبل به 29.4 میلیون تن رسید. امسال عرضه ی محدود در بنادر و قطع ارسال از استرالیا و برزیل عوامل اصلی تعیین کننده ی قیمت در بازار سنگ آهن بودند.

در همین حال این هفته شاهد صعود پرمیوم سنگ آهن کلوخه بودیم. تا جایی که محموله ی کلوخه نیومن (Newman) با پرمیوم 0.42 دلار در تن به فروش رفت. محموله ی مشابه این مورد در ماه پیش با پرمیوم 0.40 دلار در تن معامله شده بود. با این حال فولادسازان سنگ آهن کلوخه کمی در کوره های خود استفاده میکنند و به همین علت بالا رفتن پرمیوم کلوخه تأثیر چندانی در میزان خرید آن ها نمی گذارد. محدودیت های اعمالی بر کلوخه سازی و گندله سازی به علت آلودگی های زیست محیطی در بخش هایی از چین هم بر روند تقاضای کلوخه اثر داشته است.

See also  بازار جهانی سنگ آهن 19 فوریه 2019

نقل قول روز:

به گفته ی تاجری سنگاپوری، علت اصلی جهش سنگ آهن˛ محدودیت عرضه آن است اما قیمت فولاد خوب نیست، از همین رو بعید است که قیمت بالای سنگ آهن دوام بیاورد.

تهیه گزارش: محمدرضا برکچیان

Other Article: dates supplier, iran dates, iran dates supplier , urea supplier, fertilizer supplier , sulfur supplier, sulphur supplier

× Call Us on WhatsApp