به گزارش نشریه پلتس بازار سنگ آهن دریایی آسیا در روز جمعه 2 مه به علت فعالیت پایین در بازه ی محدودی نوسان داشت. طبق ارزیابی پلتس˛ شاخص سنگ آهن عیار 62 درصد 94.65 دلار در تن بر پایه ی سی اف آر چین گزارش شده که به نسبت روز قبل 0.05 دلار در تن بالا رفته است. سنگ آهن پیلبارا با عیار 62% تحویل اوایل ماه ژوئن با قیمت 94.35 دلار در تن بر پایه ی سی اف آر چینگ‌دائو (Qingdao) معامله شده است. شاخص سنگ آهن عیار 65% شمال چین نیز با 5 سنت افزایش به 110.65 دلار در تن رسید. اختلاف بین شاخص سنگ آهن عیار 65% و 62% معادل 16 دلار در تن ثابت باقی مانده است. شاخص سنگ آهن عیار 58 درصد 35 سنت در تن صعود کرد و 87.05 دلار در تن بر پایه ی سی اف آر شمال چین ارزیابی شد. اختلاف بین شاخص سنگ آهن عیار 58% و 62% به 7.60 دلار در تن کاهش یافت.

در روز جمعه مصرف کنندگان فقط به میزان نیاز خود و در تناژ پایین سنگ آهن خریداری می کردند زیرا معتقدند که بازار سنگ آهن هم اکنون در اوج است و امکان سیر نزولی بازار در آینده وجود دارد. بعضی از فعالان صنعت سنگ آهن معتقدند که مشکلات پیش آمده در تأمین سنگ آهن که موجب افزایش قیمت آن شده است˛ به زودی رفع خواهند شد و بازار سنگ آهن اُفت خواهد کرد. حادثه ی پیش آمده برای شرکت برزیلی وله (Vale) در ماه ژانویه و گردبادهای استرالیا در ماه پیش موجب سیر صعودی قیمت سنگ آهن شده است. بعضی دیگر نیز معتقدند که باران های سیل آسای برزیل اوایل هفته آینده به پایان می رسند و تأمین سنگ آهن IOCJ به حالت طبیعی باز خواهد گشت.

See also  بازار جهانی سنگ آهن 8 نوامبر 2019

 به علت پایین بودن میزان آفرها در بنادر چین˛ بازار هنوز هم انتظار ثابت باقی ماندن اختلاف قیمت سنگ آهن عیار بالا با عیار متوسط را دارد. تأمین سنگ آهن عیار پایین نیز محدود است. کارخانه های فولادسازی در شمال چین هنوز هم از ترکیب سنگ آهن عیار پایین و کنسانتره داخلی استفاده می کنند.

پرمیوم سنگ آهن کلوخه در روز جمعه ثابت اعلام شده و قیمت کلوخه در بنادر شاندونگ (Shandong) به علت عرضه ی محدود بالا است. تاجران نیز در خرید کلوخه احتیاط می کنند. محدودیت های کلوخه سازی در یک ماه مه به پایان رسیده است. سیاست کنترل محیط زیست پرمیوم کلوخه را تحت تأثیر قرار داده است. پلتس پرمیوم کلوخه را 31.5 سنت در تن ارزیابی کرده است.

قیمت کنسانتره داخلی در طول هفته به علت معاملات محدود˛ ثابت بوده است. کنسانتره داخلی عیار 65% تحویل کارخانه های استان تانگشان در روز جمعه 830 یوآن در تن تخمین زده شده است که به نسبت هفته ی گذشته تغییری نداشته است.

تهیه گزارش: انسیه اربابی

Other Article: dates supplier, iran dates, iran dates supplier , urea supplier, fertilizer supplier , sulfur supplier, sulphur supplier , cement supplier, iran cement supplier

× Call Us on WhatsApp