به گزارش متال بولتن قیمت فیزیکی انواع سنگ آهن در روز سه شنبه 26 مارس برای دومین روز متوالی در بازه ی محدودی نوسان داشت. فعالان بازار در انتظار اخبار جدید پیرامون تأثیر گردباد سیکلون ورونیکا (Cyclone Veronica) بر تولید سنگ آهن در استرالیا هستند تا جهت گیری خود را مشخص کنند. شاخص سنگ آهن عیار 62 درصد 0.58 دلار در تن کاهش داشت اما شاخص سنگ آهن عیار 65 درصد ثابت باقی ماند. قیمت های اعلامی متال بولتن در روز سه شنبه 26 مارس به شرح زیر است:

  • شاخص سنگ آهن عیار 62%: 85.23 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 0.58 دلاری در تن
  • شاخص سنگ آهن عیار 62% پیلبارا (Pilbara): 84.35 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 0.58 دلاری در تن
  • شاخص سنگ آهن عیار 62% آلومینا پایین: 87.31 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 0.09 دلاری در تن
  • شاخص سنگ آهن عیار 58% پرمیوم: 77.22 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). افزایش 0.37 دلاری در تن
  • شاخص سنگ آهن عیار 65%: 96.40 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). بدون تغییر
  • شاخص سنگ آهن عیار 62% درصد بندر چین: 624 یوآن در تن (Wet)، معادل 82.73 دلار در تن (Dry). کاهش 1 یوآنی در تن

سردمداران بازار:

مسئولین بنادر پیلبارا (Pilbara) استرالیا در بعدازظهر سه شنبه اعلام کردند که هیچ آسیب جدی به بنادر به علت گردباد سیکلون ورونیکا وارد نشده است و ظرف 24 ساعت آینده فعالیت در بنادر به حالت طبیعی خود بازمی گردد.

See also  بازار جهانی سنگ‌آهن 25 فوریه 2019

بندر هدلند (Headland) بعد از چهار روز (92.5 ساعت) عدم فعالیت در صبح روز سه شنبه بعد از کنترل تمامی زیرساخت ها مجدداً آغاز به کار کرد. با این حال بندر دمپیر (Dampier) هنوز در مرحله ی ارزیابی و بررسی زیرساخت هاست و شروع به کار نکرده است. شنیده ها حاکی از تأثیر گردباد بر خط راه آهن معدنی در استرالیا است که ممکن است موجب قطع ارسال سنگ آهن شود؛ اما این خبر هنوز تأیید یا تکذیب نشده است.

در اواخر روز دوشنبه، معدن واله (Vale) برزیل هم اعلام کرد که عملیات در معدن بروکوتا (Brucuta) از سر گرفته نمی شود. این معدن توانایی تولید سالانه 30 میلیون تن سنگ آهن را دارد. فعالیت این معدن به علت ساختار نامطلوب سد باطله ی آن توسط حکم دادگاه به حالت تعلیق درآمد.

در همین حال بازار سنگ آهن آتی چین در دوشنبه شب نسبتاً بالا رفت اما در روز سه شنبه مجدداً پایین آمد. در بورس سنگاپور، قراردادهای سنگ آهن 62% می و آوریل هم تا ساعت 4 بعدازظهر روند کاهشی داشت و سپس به نرخ قبلی خود بازگشت.

بازار نقدی فولاد چین روند نزولی داشت و قیمت میلگرد 20 تا 40 یوآن معادل 1.5 تا 6 دلار در تن پایین آمد. تجارت نقدی سنگ آهن در بنادر چین راکد بود و قیمت ها تغییر کمی داشتند. بازار سنگ آهن دریایی نیز از این قضیه مستثنا نبود و فعالیت کمی در آن صورت گرفت. محدودیت های زیست محیطی در قطب تولیدکننده فولاد چین، استان تانگشان (Tangshan) هفته آینده به پایان می رسد و انتظار می رود که همین مسئله موجب بهبود تقاضا و قیمت سنگ آهن شود.

See also  بازار جهانی سنگ آهن 4 سپتامبر 2019

نقل قول روز:

به گفته ی تاجری چینی تأخیر در ازسرگیری فعالیت در معادن بروکوتای (Brukuta) شرکت واله تأثیر کمی بر قیمت سنگ آهن برزیل می گذارد زیرا بیشترین تأثیر در ماه ژانویه و هنگام شکسته شدن سد اتفاق افتاده است. با این وجود بسیاری از تاجران و خریداران نگران احتمال کمبود عرضه ی سنگ آهن برزیل در آینده هستند.

تهیه گزارش: شهریار یوسفی

Other Article: dates supplier, iran dates, iran dates supplier , urea supplier, fertilizer supplier , sulfur supplier, sulphur supplier , cement supplier, iran cement supplier

× Call Us on WhatsApp