به گزارش متال بولتن قیمت فیزیکی انواع سنگ آهن در روز پنجشنبه 25 آوریل در بازه ی محدودی نوسان داشت. در همین حال معاملات آتی در اوایل روز با رشد همراه بود و سپس اُفت کرد. شاخص سنگ آهن عیار 62% با کاهش 0.05 دلاری در تن مواجه شد و شاخص سنگ آهن عیار 65% نیز 0.10 دلار در تن پایین آمد. قیمت های اعلامی متال بولتن در روز پنجشنبه 25 آوریل به شرح زیر است:

  • شاخص سنگ آهن عیار 62%: 93.50 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 0.05 دلاری در تن.
  • شاخص سنگ آهن عیار 62% پیلبارا (Pilbara): 92.28 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 0.05 دلاری در تن.
  • شاخص سنگ آهن عیار 62% آلومینا پایین: 95.98 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). افزایش 0.04 دلاری در تن.
  • شاخص سنگ آهن عیار 58% پرمیوم: 83.86 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). افزایش 0.16 دلاری در تن.
  • شاخص سنگ آهن عیار 65%: 107.40 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 0.10 دلاری در تن.
  • شاخص سنگ آهن عیار 62% درصد بندر چین: 675 یوآن در تن (Wet)، معادل 92.05 دلار در تن (Dry). کاهش 2 یوآنی در تن.

سردم داران بازار:

شاخص قراردادهای آتی انواع محصولات آهنی چین در صبح پنجشنبه سیر صعودی داشت، سپس در بعدازظهر پنجشنبه عقب نشینی کرد و در اواخر روز به پایین تر از نرخ چهارشنبه رسید. فعالان بازار این اُفت را ناشی از اطلاعات منتشر شده ی محلی می دانند. بر اساس این داده ها هفته ی گذشته تولید فولاد افزایش داشته در حالی که موجودی فولاد اُفت کرده است؛ به عبارت دیگر تقاضای فولاد اوج گرفته اما تولید و عرضه ی آن نیز صعودی بوده است.

See also  بازار جهانی سنگ آهن 25 مارس 2019

ارسال سنگ آهن استرالیا بعد از طوفان ورونیکا در ماه گذشته، هم اکنون به حالت طبیعی خود بازگشته است اما ارسال محموله های برزیل هنوز به شکل اولیه خود برنگشته است. تمایل کارخانه های چینی برای انبار سنگ آهن پیش از تعطیلات عمومی روز کارگر (1 تا 4 ماه می) موجب شد که فعالیت تجاری در طول روز جریان داشته باشد و حتی خبر تمدید محدودیت های کارخانه های فولادسازی تا 30 آوریل نیز بر روند خرید تأثیری نگذاشت. مقامات محلی در استان تانگشان چین، محدودیت اعمال شده بر کارخانه های فولادسازی محلی را تا 30 آوریل تمدید کردند. پیش از این 25 آوریل آخرین روز محدودیت ها بود. این قانون، مصرف سنگ آهن دانه بندی را کاهش می دهد در حالی که موجب افزایش مصرف کلوخه و گندله می شود. معاملات دریایی سنگ آهن نیز در روز پنجشنبه راکد بود.

در سه ماهه ی اول سال 2019، انگلو امریکن (Anglo American) 9.5 میلیون تن سنگ آهن را طی عملیات کومبا (Kumba) در آفریقا استخراج کرد. تناژ استخراجی به نسبت سال قبل 12% کاهش و به نسبت سه ماهه ی چهارم سال 2018 نیز 6% اُفت داشته است. انگلو امریکن پروسه ی تعمیرات و نگهداری را علت کاهش تولید می داند. طی عملیات میناس ریو (Minas Rio)  در برزیل که پس از تعلیق طولانی مدت در دسامبر 2018 مجدداً آغاز به کار کرده است، 4.9 میلیون تن سنگ آهن در سه ماهه ی اول 2019 تولید شده که به نسبت سال قبل 61% رشد داشته است.

 نقل قول روز:

به عقیده ی تاجری اهل چین قیمت سنگ آهن کلوخه در بنادر چین صعود کرده که علت آن ذخیره ی نسبتاً پایین و ادامه ی محدودیت های کلوخه سازی در استان تانگشان است. اگر قیمت کلوخه هم چنان بالا برود، احتمالاً مصرف کنندگان به خرید گندله ترغیب می شوند.

See also  بازار جهانی سنگ آهن 24 اکتبر 2019

تهیه گزارش: مهرداد نجفی

Other Article: dates supplier, iran dates, iran dates supplier , urea supplier, fertilizer supplier , sulfur supplier, sulphur supplier , cement supplier, iran cement supplier

× Call Us on WhatsApp