به گزارش متال بولتن قیمت فیزیکی سنگ آهن در روز دوشنبه 25 مارس به دنبال بلاتکلیفی و اخبار متناقض در مورد عرضه سنگ آهن استرالیا و برزیل در بازه ی محدودی نوسان داشت. به طور مثال شاخص سنگ آهن عیار 62 درصد 0.15 دلار در تن پایین آمد در حالی که شاخص سنگ آهن عیار 65 درصد 0.10 دلار در تن بالا رفت. قیمت های اعلامی متال بولتن در روز دوشنبه 25 مارس به شرح زیر است:

  • شاخص سنگ آهن عیار 62%: 85.81 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 0.15 دلاری در تن
  • شاخص سنگ آهن عیار 62% پیلبارا (Pilbara): 84.93 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 0.15 دلاری در تن
  • شاخص سنگ آهن عیار 62% آلومینا پایین: 87.40 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 0.95 دلاری در تن
  • شاخص سنگ آهن عیار 58% پرمیوم: 76.85 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 0.72 دلاری در تن
  • شاخص سنگ آهن عیار 65%: 96.40 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). افزایش 0.10 دلاری در تن
  • شاخص سنگ آهن عیار 62% درصد بندر چین: 625 یوآن در تن (Wet)، معادل 82.74 دلار در تن (Dry). افزایش 2 یوآنی در تن

سردمداران بازار:

بنادر آشبرتن (Ashburton)، دمپیر (Dampier) و هدلند (Headland) در استرالیا همگی فعالیت خود را از روز جمعه 22 مارس به علت گردباد شدید متوقف کرده اند و هم چنان بسته هستند. به گفته ی برخی از منابع مشکلات پیش آمده به علت این طوفان احتمالاً از روز سه شنبه برطرف خواهد شد و ارسال سنگ آهن از سر گرفته می شود؛ اما برخی دیگر معتقدند که با پایان گردباد تمام تجهیزات بنادر، معادن و خطوط راه آهن باید چک شوند تا ازنظر امنیتی مشکلی پیش نیاید و اگر کوچکترین ایرادی پیدا شود، ازسرگیری فعالیت به تعویق می افتد.

See also  بازار جهانی سنگ آهن 30 آگوست 2019

نقل قول روز:

به گفته ی کارخانه داری چینی، از پنجشنبه ی گذشته تا به امروز عملاً پنج روز فعالیت بنادر استرالیا به علت گردباد متوقف شده است  و حداقل 10 میلیون تن ارسال تحت الشعاع قرار گرفته است. توقف ارسال این حجم بار بر بازار کوتاه مدت تأثیر منفی دارد اما بسیاری از مردم متوجه عمق این مسئله نیستند.

تهیه گزارش: انسیه اربابی

Other Article: dates supplier, iran dates, iran dates supplier , urea supplier, fertilizer supplier , sulfur supplier, sulphur supplier , cement supplier, iran cement supplier

× Call Us on WhatsApp