به گزارش متال بولتن قیمت انواع سنگ آهن در روز چهارشنبه 24 آوریل به علت سقوط بازار آتی و بازار فولاد، روند نزولی در پیش گرفت. شاخص سنگ آهن عیار 62% با 0.98 دلار کاهش به 93.55 دلار در تن رسید در حالی که شاخص سنگ آهن عیار 65% با 0.60 دلار نزول به 107.50 دلار در تن کاهش یافت. قیمت های اعلامی متال بولتن در روز چهارشنبه 24 آوریل به شرح زیر است:

  • شاخص سنگ آهن عیار 62%: 93.55 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 0.98 دلاری در تن.
  • شاخص سنگ آهن عیار 62% پیلبارا (Pilbara): 92.33 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 0.98 دلاری در تن.
  • شاخص سنگ آهن عیار 62% آلومینا پایین: 95.94 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 0.94 دلاری در تن.
  • شاخص سنگ آهن عیار 58% پرمیوم: 83.70 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 0.13 دلاری در تن.
  • شاخص سنگ آهن عیار 65%: 107.50 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 0.60 دلاری در تن.
  • شاخص سنگ آهن عیار 62% درصد بندر چین: 680 یوآن در تن (Wet)، معادل 92.38 دلار در تن (Dry). کاهش 3 یوآنی در تن.

سردم داران بازار:

بازار آتی سنگ آهن و فولاد چین از سه شنبه شب سیر نزولی در پیش گرفتند و شاخص قراردادها در پایان روز چهارشنبه 0.9% تا 1.6% به نسبت روز سه شنبه کاهش داشت. قیمت نقدی میلگرد و کویل نورد گرم چین نیز از این قضیه مستثنی نبود و 10 تا 50 یوآن معادل 1.5 تا 7.40 دلار در تن پایین آمد. خرید و فروش نقدی سنگ آهن در بنادر چین نیز بد توصیف نشده است زیرا کارخانه داران در حال انبار کردن سنگ آهن برای تعطیلات عمومی روز کارگر هستند. این تعطیلات از 1 تا 4 ماه می طول می کشد. با این حال به عقیده ی بعضی از فعالان بازار، فولادسازان عمدتاً خرید مورد نیاز خود را انجام داده اند و به علت چشم انداز منفی و بدبینانه ی فروش فولاد، در خرید سنگ آهن احتیاط می کنند.

See also  بازار جهانی سنگ آهن 8 آوریل 2019

در حالی که قیمت سنگ آهن عیار متوسط استرالیا به شکل قابل توجه ای کاهش داشته است، نرخ سنگ آهن عیار بالای کاراجاس (Carajas)، عیار پایین سوپر اسپشال (Super Special) و فورتسکیو (Fortescue) نسبتاً ثابت باقی مانده است زیرا بسیاری از کارخانه داران ترجیح می دهند که از ترکیب سنگ آهن عیار بالا و عیار پایین استفاده کنند. قیمت سنگ آهن آلومینا پایین مثل سنگ آهن کاراجاس، سنگ آهن برزیلی و یندی (Yandi) از نرخ محصولات با آلومینا بالا پیشی گرفته است. به هر حال اگر قیمت فولاد و سود آن به علت فصل بارندگی در ماه ژوئن در شرق چین افول کند، تمایل فولادسازان به استفاده ترکیبی از محصولات عیار بالا و پایین به پایان خواهد رسید.

نقل قول روز:

به عقیده ی کارخانه داری اهل چین قیمت های محصولات استرالیا در بنادر چین روند ثابت تا کاهشی را در دو روز گذشته تجربه کرده اند اما نرخ سنگ آهن کلوخه با کمی افزایش روبرو شده و در برخی معاملات صورت گرفته، سنگ آهن کلوخه با قیمتی نزدیک به گندله به فروش رفته است.

تهیه گزارش: شهریار یوسفی

Other Article: dates supplier, iran dates, iran dates supplier , urea supplier, fertilizer supplier , sulfur supplier, sulphur supplier , cement supplier, iran cement supplier

× Call Us on WhatsApp