خلاصه جامع:

به گزارش متال بولتن قیمت سنگ آهن در روز جمعه 21 ژوئن در بازه ی محدودی نوسان داشت. نگرانی ها در مورد مارجین پایین فولاد در چین هم بیشتر شده است. شاخص سنگ آهن عیار 62 درصد 0.27 دلار در تن کاهش داشت در حالی که شاخص سنگ آهن عیار 65 درصد 0.50 دلار در تن بالا رفت. شاخص های اعلامی متال بولتن در روز چهارشنبه به شرح زیر است:

  • شاخص سنگ آهن عیار 62%: 116.98 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 0.27 دلاری در تن.
  • شاخص سنگ آهن عیار 62% پیلبارا (Pilbara): 115.78 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 0.27 دلاری در تن.
  • شاخص سنگ آهن عیار 62% آلومینا پایین: 118.46 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 0.33 دلاری در تن.
  • شاخص سنگ آهن عیار 58% پرمیوم: 107.76 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 0.44 دلاری در تن.
  • شاخص سنگ آهن عیار 65%: 127.80 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). افزایش 0.50 دلاری در تن.
  • شاخص سنگ آهن عیار 62% درصد بندر چین: 856 یوآن در تن (Wet)، معادل 115.29 دلار در تن (Dry). کاهش 2 یوآنی در تن.

سردمداران بازار:

روز جمعه بازار آتی سنگ آهن چین به طور گسترده روند نزولی داشت اما در بعدازظهر جمعه شاخص قرارداد سپتامبر بهبود یافت. شاخص قراردادهای جولای و آگوست در بورس سنگاپور هم از این روند پیروی کردند.

طبق گزارش ها نرخ بهره وری از کوره های ذوب آهن در چین برای دومین هفته ی متوالی کاهش داشته است. موجودی سنگ آهن در بنادر چین هم با سرعت کم تری پایین می آید. موجودی سنگ آهن در 45 بندر اصلی چین مجموعاً 117.52 میلیون تن در روز جمعه برآورد شده است که به نسبت هفته ی قبل 0.44 میلیون تن کم شده است. مارجین پایین فولاد در چین موجب شده که کارخانه های فولادسازی به استفاده از سنگ آهن ارزان قیمت، عیار پایین و با ناخالصی بیشتر رو بیاورند.

See also  بازار جهانی سنگ آهن 3 مه 2019

سنگ آهن نیومن (New Man) و پیلبارا (Pilbara) برای ماه جولای با پرمیوم تاریخی 5.65 دلار در تن به فروش رفتند. این میزان افزایش پرمیوم بی سابقه است. در همین حال محموله های سنگ آهن کاراجاس (Carajas) و سنگ آهن برزیل (Brazilian Blend Fines) با آلومینا پایین و قیمت بالاتر فروش نرفتند.


بازارنقل قول روز:

به گفته ی تاجری از شانگهای، عرضه ی محصولات فولادی در چین از تقاضای آن پیش افتاده است، در نتیجه مارجین فولاد در ماه جولای هم چنان پایین خواهد آمد. اگر بسیاری از کارخانه های فولادسازی تولید خود را متوقف کنند، تقاضای سنگ آهن و قیمت آن هم اُفت خواهد کرد.

تهیه گزارش: مهرداد نجفی

Other Article: dates supplier, iran dates, iran dates supplier , urea supplier, fertilizer supplier , sulfur supplier, sulphur supplier

× Call Us on WhatsApp