به گزارش متال بولتن قیمت سنگ آهن در روز چهارشنبه 22 مه به روند صعودی خود ادامه داد و شاخص سنگ آهن عیار 62% به بالای 105 دلار در تن بر پایه ی سی اف آر (تحویل چین) رسید. شاخص های اعلامی متال بولتن در روز چهارشنبه به شرح زیر است

  • شاخص سنگ آهن عیار 62%: 105.78 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). افزایش 3.75 دلاری در تن.
  • شاخص سنگ آهن عیار 62% پیلبارا (Pilbara): 103.97 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). افزایش 3.75 دلاری در تن.
  • شاخص سنگ آهن عیار 62% آلومینا پایین: 108.26 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). افزایش 2.50 دلاری در تن.
  • شاخص سنگ آهن عیار 58% پرمیوم: 95.20 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). افزایش 2.32 دلاری در تن.
  • شاخص سنگ آهن عیار 65%: 119.20 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). افزایش 2.50 دلاری در تن.
  • شاخص سنگ آهن عیار 62% درصد بندر چین: 737 یوآن در تن (Wet)، معادل 98.12 دلار در تن (Dry). افزایش 16 یوآنی در تن.

سردمداران بازار:

بازار آتی سنگ آهن چین روز 22 مه به سیر صعودی خود ادامه داد و شاخص قرارداد سنگ آهن در پایان روز به 3.4% بالاتر از روز قبل رسید. این جهش در پی محدودیت عرضه سنگ آهن حمل شده از راه دریا و افزایش تقاضای فولادسازان چینی به وجود آمده است. سود کارخانه های فولادسازی هم رشد داشته است. قیمت نقدی میلگرد و کویل نورد گرم چین 10 الی 30 یوآن معادل 1.44 الی 4.33 دلار در تن بالا رفت.

See also  مروری بر بازار جهانی سنگ آهن 14 ژوئن 2019

معامله سنگ آهن در بنادر چین در مقایسه با روز سه شنبه کمتر شده بود اما قیمت معاملات به شکل قابل توجهی افزایش داشت. بعدازظهر چهارشنبه پیشنهادهای بسیاری از محموله های سنگ آهن دریایی توسط فروشندگان و خریداران در پلتفورم های تجاری ارائه می شد اما فقط دو معامله از محصول Mining Area C نهایی شد. طبق پیش بینی ها احتمالاً محموله های ارسالی از سنگ آهن برزیل و کاراجاس (Carajas) در ماه ژوئن و حتی بعد از آن با کاهش روبرو خواهند شد.

نقل قول روز:

به گفته ی کارخانه داری در شمال شرقی چین، هنوز هیچ علت جدیدی در مورد محدودیت عرضه ی سنگ آهن قطعی نشده است اما سنگ آهن بسیار تقاضا می شود. بازار فولاد هم چنان رونق دارد و نشانه ای از رکود در آن دیده نمی شود.

تهیه گزارش: محمدرضا برکچیان

Other Article: dates supplier, iran dates, iran dates supplier , urea supplier, fertilizer supplier , sulfur supplier, sulphur supplier , cement supplier, iran cement supplier

× Call Us on WhatsApp