به گزارش متال بولتن قیمت انواع سنگ آهن حمل شده از راه دریا در روز جمعه 22 مارس 2019 به دنبال گردباد شدید در استرالیا و افزایش نگرانی ها روند صعودی در پیش گرفت. شاخص سنگ آهن عیار 62 درصد 1.47 دلار در تن و شاخص سنگ آهن عیار 65 درصد هم 0.90 دلار در تن بالا رفت. قیمت های اعلامی متال بولتن در روز جمعه 22 مارس به شرح زیر است:

  • شاخص سنگ آهن عیار 62%: 85.96 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). افزایش 1.47 دلاری در تن
  • شاخص سنگ آهن عیار 62% پیلبارا (Pilbara): 85.08 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). افزایش 1.47 دلاری در تن
  • شاخص سنگ آهن عیار 62% آلومینا پایین: 88.35 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). افزایش 1.71 دلاری در تن
  • شاخص سنگ آهن عیار 58% پرمیوم: 77.57 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). افزایش 2.44 دلاری در تن
  • شاخص سنگ آهن عیار 65%: 96.30 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). افزایش 0.90 دلاری در تن
  • شاخص سنگ آهن عیار 62% درصد بندر چین: 623 یوآن در تن (Wet)، معادل 82.78 دلار در تن (Dry). کاهش 2 یوآنی در تن

سردمداران بازار:

روز جمعه گردباد شدیدی با سرعت 350 کیلومتر در ساعت حوالی ساعت 3 بعدازظهر به وقت محلی استرالیا بندر هدلند (Headland) در غرب استرالیا را در برگرفت و انتظار می رفت که در 48 ساعت بعدی خط ساحلی پیلبارا را هم طی کند. اخبار منتشره پیرامون این گردباد موجب افزایش قیمت سنگ آهن شد. قرادادهای آوریل و می هم دو دلار در تن رشد قیمت داشتند.

See also  مصارف گوگرد در صنعت

در حالی که میزان خسارت احتمالی هنوز نامعلوم است، احتمال می رود که تأمین سنگ آهن استرالیا با مشکل مواجه شود. این گردباد فعالیت بنادر استرالیا را هم حداقل تا روز یکشنبه تحت تأثیر قرار می دهد که موجب افزایش قیمت سنگ آهن حمل شده از راه دریا می شود. از سوی دیگر شرکت معدنی واله (Vale) برزیل در روز پنجشنبه 21 مارس اعلام کرد که مسئولین محلی اجازه ی ادامه ی فعالیت معدن براکوتو (Brucutu) را طی 72 ساعت آینده داده اند. این معدن توانایی تولید 30 میلیون تن سنگ آهن در سال را دارد.

نقل قول روز:

به گفته ی تاجری اهل شانگهای با توجه به قیمت های بالای سنگ آهن، کارخانه های فولادسازی چین در خرید سنگ آهن مورد نیاز خود بسیار محتاط عمل می کنند. موجودی سنگ آهن انبارهای خود را پایین نگه داشته اند و ترجیح می دهند تناژ خریداری خود را به حداقل برسانند اما تعداد دفعات خرید را افزایش دهند تا با توجه به قیمت بالای سنگ آهن از هرگونه ضرر احتمالی جلوگیری کنند.

تهیه گزارش: محمدرضا برکچیان

Other Article: dates supplier, iran dates, iran dates supplier , urea supplier, fertilizer supplier , sulfur supplier, sulphur supplier , cement supplier, iran cement supplier

× Call Us on WhatsApp