به گزارش متال بولتن در روز سه شنبه 19 فوریه قیمت انواع سنگ آهن با تغییر همراه بود. قیمت سنگ آهن 65 درصد اندکی کاهش داشت در حالی که معامله ی صورت گرفته حاکی از افزایش  نرخ سنگ آهن 62 درصد بود . قیمت ها به شرح زیر است:

  • قیمت سنگ آهن 62 درصد: 89.21 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). افزایش 0.89 دلاری در تن
  • قیمت سنگ آهن دانه بندی شده 62 درصد پیلبارا (Pilbara ): 61 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو  (Qingdao). افزایش 0.90 دلاری در تن
  • قیمت سنگ آهن 62 درصد آلومینا پایین : 90.07 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو  (Qingdao). ثابت
  • قیمت سنگ آهن 58 درصد premium: 78.74 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو  (Qingdao). کاهش 2.41 دلاری در تن
  • قیمت سنگ آهن 65 درصد: 60 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو  (Qingdao). کاهش 0.20 دلاری در تن
  • قیمت سنگ آهن 62 درصد بندر چین: 657 یوآن در تن (Wet) ، معادل 86.57 دلار در تن (Dry). کاهش 1 یوآنی در تن

سردمداران بازار:

در روز سه شنبه سنگ آهن 62 درصد افزایش قیمت داشت و از 89 دلار در تن به 89.21 دلار در تن، سی اف آر چین رسید ولی هنوز به قیمت حداکثری 90.58 دلار در تن سی اف آر در 11 فوریه نرسیده است.

طبق شنیده ها محموله ی سنگ آهن 61 درصد پیلبارا (Pilbara) که بارگیری آن در ماه مارس انجام خواهد شد، طی مناقصه ای عمومی با قیمت 87.18 دلار در تن، سی اف آر چین معامله گردید. این قیمت به نسبت نرخ معامله شده در 14 فوریه 0.88 دلار در تن افزایش داشته است. در یازده فوریه محموله ای مشابه با قیمت 86.30 دلار در تن،سی اف آر چین معامله شده بود.

See also  بازار جهانی سنگ آهن 1 اکتبر 2019

در بنادر چین قیمت معاملات صورت گرفته به نسبت روز دوشنبه تقریبا بدون تغییر بوده اند که به گزارش منابع موثق علت آن تقاضای پایین کارخانه های فولادسازی می باشد. در واقع هم اکنون قیمت های سنگ آهن در بنادر برای فولادسازان بسیار بالا است و همین امر موجب عدم درخواست و امتناع از خرید کارخانه های فولاد سازی گشته است. محموله ی سنگ آهن 58 درصد یندی (Yandi) با کمی تخفیف بیشتر به نسبت معامله ی قبلی فروخته شد با وجود اینکه  تمایل به محصولات عیار پایین سنگ آهن بیشتر شده است.

روز سه شنبه 19 فوریه قیمت سنگ آهن آتیه تغییر آن چنانی نداشت اما در انتهای روز با وجود نزولی بودن بازار آینده ی فولاد،  کمی افزایش یافت. قیمت سنگ آهن 62 درصد افزایش 0.89 دلاری در تن  داشت ولی سنگ آهن 65 درصد 0.20 دلار در تن پایین آمد.

نقل قول روز:

به گفته ی تاجری سنگاپوری بعید است که تامین سنگ آهن استرالیایی در بنادر چین به مشکل بخورد و کم بیاید زیرا معاملات انجام شده حاکی از ثابت ماندن تقریبی قیمت سنگ آهن است و به نظر می رسد که کارخانه های فولادسازی نرخ هم اکنون سنگ آهن را بالا می دانند و در نتیجه تمایلی به خرید ندارند.

Other Article: dates supplier, iran dates, iran dates supplier , urea supplier, fertilizer supplier , sulfur supplier, sulphur supplier , cement supplier, iran cement supplier

× Call Us on WhatsApp