به گزارش متال بولتن قیمت انواع سنگ آهن در روز چهارشنبه 17 آوریل هم چنان به روند نزولی خود ادامه داد. انتشار خبر ازسرگیری فعالیت در معدن Brucutu متعلق به شرکت برزیلی وله (Vale) با ظرفیت تولید 30 میلیون تن سنگ آهن در سال موجب کاهش قیمت سنگ آهن گردید. شاخص سنگ آهن عیار 62 درصد 1.55 دلار در تن و شاخص سنگ آهن عیار 65 درصد هم 1.60 دلار در تن پایین آمد. قیمت های اعلامی متال بولتن در روز 17 آوریل به شرح زیر است:

  • شاخص سنگ آهن عیار 62%: 93.23 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 1.55 دلاری در تن
  • شاخص سنگ آهن عیار 62% پیلبارا (Pilbara): 92.01 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 1.55 دلاری در تن
  • شاخص سنگ آهن عیار 62% آلومینا پایین: 95.54 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 1.16 دلاری در تن
  • شاخص سنگ آهن عیار 58% پرمیوم: 84.34 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 1.40 دلاری در تن
  • شاخص سنگ آهن عیار 65%: 107 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 1.60 دلاری در تن
  • شاخص سنگ آهن عیار 62% درصد بندر چین: 677 یوآن در تن (Wet)، معادل 92.51 دلار در تن (Dry). کاهش 7 یوآنی در تن

سردم داران بازار:

اواخر روز سه شنبه به وقت محلی برزیل (صبح چهارشنبه به وقت محلی پکن)، شرکت وله اعلام کرد که دادگاهی در برزیل اجازه ی ازسرگیری فعالیت معدن Brucuta را صادر کرده است و ظرف 72 ساعت آینده این معدن فعالیت خود را مجدداً آغاز خواهد کرد. عملیات در این معدن بعد از حادثه ی دلخراش وله که موجب مرگ بسیاری و اثرات مخرب زیست محیطی شده بود، از اوایل فوریه به حالت تعلیق در آمده است؛ اما شرکت معادن وله با ارسال 307 تا 332 میلیون تن محصول، به روند صادرات سنگ آهن و گندله ی خود در سال 2019 به شکل ثابت و بدون تغییر ادامه داد. در حالی که سیستم شمالی وله نیز به علت باران های سیل آسا برای مدتی قادر به فعالیت نبوده است.

See also  بازار جهانی سنگ آهن 2 سپتامبر 2019

در همین حال صبح چهارشنبه شرکت معادن بی اچ پی (BHP) استرالیا اعلام کرد که نمودار تولید سنگ آهن خود را برای سال مالی منتهی به ژوئن تغییر داده و از 273 تا 283 میلیون تن به 265 تا 270 میلیون تن رسانده است. بازار آتی سنگ آهن و فولاد چین به این اخبار واکنش نشان دادند و در صبح چهارشنبه با کاهش قیمت روبرو شدند. با وجود رشد قرادادهای فولاد در طول روز چهارشنبه، قراردادهای سنگ آهن هم چنان به روند نزولی خود در طول روز ادامه دادند.

در حالی که معاملات سنگ آهن دریایی کساد بود، با سقوط قیمت ها، بازار نقدی در بنادر چین به نسبت روز قبل فعال تر شد. قیمت های بنادر به نسبت بازار آتی اُفت کمتری داشت که علت آن تقاضای نسبتاً زیاد بود. بعضی از فروشندگان هم از کاهش قیمت پیشنهادهای خود امتناع می کردند.

نقل قول روز:

به عقیده ی کارخانه داری چینی باران های سیل آسا در شمال برزیل کم کم فروکش می کند. هفته ی گذشته هم با رشد ارسال ها مواجه بودیم. در نتیجه احتمالاً شاهد افزایش واردات سنگ آهن به چین در اواخر ماه می خواهیم بود.

تهیه گزارش: محمدرضا برکچیان

Other Article: dates supplier, iran dates, iran dates supplier , urea supplier, fertilizer supplier , sulfur supplier, sulphur supplier , cement supplier, iran cement supplier

× Call Us on WhatsApp