به گزارش متال بولتن قیمت سنگ آهن دریایی در روز دوشنبه 15 آوریل روند اصلاحی در پیش گرفت در حالی که قیمت محصولات عیار بالا هم چنان صعودی باقی ماند. شاخص سنگ آهن عیار 62% با کاهش 1.05 دلاری در تن مواجه شد اما شاخص سنگ آهن عیار 65% به نسبت روز جمعه تغییری نکرد. قیمت های اعلامی متال بولتن در روز 15 آوریل به شرح زیر است:

  • شاخص سنگ آهن عیار 62%: 95.42 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 1.05 دلاری در تن
  • شاخص سنگ آهن عیار 62% پیلبارا (Pilbara): 94.20 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 1.54 دلاری در تن
  • شاخص سنگ آهن عیار 62% آلومینا پایین: 98.57 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). افزایش 0.25 دلاری در تن
  • شاخص سنگ آهن عیار 58% پرمیوم: 86.26 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). افزایش 0.63 دلاری در تن
  • شاخص سنگ آهن عیار 65%: 109.70 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). بدون تغییر
  • شاخص سنگ آهن عیار 62% درصد بندر چین: 687 یوآن در تن (Wet)، معادل 93.91 دلار در تن (Dry). افزایش 4 یوآنی در تن

سردم داران بازار:

بازار آتی چین و قیمت نقدی فولاد در طول روز دوشنبه 15 آوریل سیر صعودی داشت اما قیمت مشتقات سنگ آهن روند اصلاحی در پیش گرفت.

در روز دوشنبه 15 آوریل، محموله ای از معدن پیلبارا (Pilbara) بر پایه ی شاخص سنگ آهن عیار 62% و 1.54 دلار در تن پایین تر از محموله ی فروخته شده در روز جمعه، واگذار شد. هر دو محموله در ابتدای ماه آینده بارگیری خواهند شد.

See also  بازار جهانی سنگ آهن 15 مارس 2019

خریداری نیز پیشنهاد خود را بر اساس شاخص و پرمیوم 2.25 دلار در تن برای محصول ارسالی در اوایل ماه می مطرح کرد اما نهایتاً توافقی بین خریدار و معدن دار صورت نگرفت. به گفته ی منابع آگاه قیمت پرمیوم پیشنهادی هم بالا بوده است زیرا در بازار ثانویه پرمیوم های پیشنهادی 2 دلار در تن هستند.

در بنادر چین قیمت محصولات عیار پایین و متوسط نوسان کمی داشتند و معامله ی این محصولات نیز رونق چندانی نداشت در حالی که سنگ آهن عیار بالای کاراجاس (Carajas) هم چنان بسیار مورد تقاضا بود و به همین علت 5 تا 10 یوآن در تن (0.75 تا 1.49 دلار در تن) رشد کرد. در همین حال شنیده ها حاکی از تقاضای بالای گندله دریایی توسط خریداران چینی در بنادر بود.

نقل قول روز:

به عقیده ی کارخانه داری چینی افزایش قیمت سنگ آهن عیار 65% کاراجاس در بنادر چین از قیمت های دریایی محصولات عیار بالا حمایت می کند. محموله ی سنگ آهن کاراجاس هم اکنون می تواند با پرمیوم 1.50 دلار در تن، بر اساس شاخص سنگ آهن عیار 65% فست مارکت معامله شود.

تهیه گزارش: پریا احمدپور

Other Article: dates supplier, iran dates, iran dates supplier , urea supplier, fertilizer supplier , sulfur supplier, sulphur supplier , cement supplier, iran cement supplier

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

× Call Us on WhatsApp