به گزارش متال بولتن قیمت فیزیکی انواع سنگ آهن در روز سه شنبه 14 مه به علت سقوط بازار آتی و بازار فولاد و همچنین رشد ارزش دلار آمریکا در برابر یوآن چین، کاهش پیدا کرد. شاخص سنگ آهن عیار 62 درصد 1.76 دلار در تن و شاخص سنگ آهن عیار 65 درصد نیز 2 دلار در تن پایین آمد. شاخص های اعلامی متال بولتن در روز سه شنبه به شرح زیر است:

  • شاخص سنگ آهن عیار 62%: 94.34 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 1.76 دلاری در تن.
  • شاخص سنگ آهن عیار 62% پیلبارا (Pilbara): 93.02 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 1.76 دلاری در تن.
  • شاخص سنگ آهن عیار 62% آلومینا پایین: 97.56 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 2.36 دلاری در تن.
  • شاخص سنگ آهن عیار 58% پرمیوم: 86.00 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 0.61 دلاری در تن.
  • شاخص سنگ آهن عیار 65%: 109.40 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 2.00 دلاری در تن.
  • شاخص سنگ آهن عیار 62% درصد بندر چین: 682 یوآن در تن (Wet)، معادل 91.12 دلار در تن (Dry). کاهش 4 یوآنی در تن.

سردمداران بازار:

بازار آتی محصولات آهنی چین در روز سه شنبه در تمامی طبقات عقب نشینی کرد، با این حال حدود ساعت 10 صبح شاخص قرارداد سنگ آهن اندکی افزایش یافت اما در پایان روز تجاری (3 بعدازظهر) قراردادهای منعقد شده به نسبت روز دوشنبه 1.5% اُفت کرد. قیمت میلگرد و کویل نورد گرم چین هم در روز سه شنبه کاهش چشمگیری داشت و حدوداً 50 یوآن معادل 7.25 دلار در تن سقوط کرد.

See also  بازار جهانی سنگ آهن 10 اکتبر 2019

صبح سه شنبه تعدادی معامله نقدی سنگ آهن در بنادر چین با قیمت های بالاتر در مقایسه با روز قبل صورت گرفت؛ اما بیشتر معاملات منعقد شده در ادامه ی روز با قیمت های پایین تری به نسبت دوشنبه منعقد شدند. معامله سنگ آهن حمل شده از راه دریا هم راکد بود و تا ساعت 18.15 به وقت سنگاپور هیچ معامله ای بر اساس پلتفورم یا مناقصه منعقد نشد. این هفته در بازار نقدی ثانویه چندین معامله بر اساس شاخص ژوئن و مربوط به محموله ی کپسایز پیلبارا (Pilbara) با پرمیوم 2.10 دلار در تن گزارش شده است.

از سوی دیگر شاهد رشد ارزش دلار آمریکا در برابر یوآن چین هستیم. در روز سه شنبه هر دلار آمریکا معادل 6.87 یوآن اعلام شده که این رقم در روز دوشنبه 6.82 یوآن و در هفته ی قبل 6.73 یوآن بوده است.

شایان ذکر است که شرکت برزیلی وله (Vale) در روز دوشنبه از برنامه ی خود جهت سرمایه گذاری 2.5 بیلیون دلاری در تولید سنگ آهن خبر داده است. این سرمایه گذاری طی 5 سال آینده سهم پردازش خشک در تولید سنگ آهن را از 60% فعلی به 70% خواهد رساند.

نقل قول روز:

طبق گفته ی تاجری از شانگهای عرضه ی سنگ آهن برزیل در بازار دریایی محدود شده است و اخیراً تقاضای خریداران برای تهیه محصول پیلبارای استرالیا افزایش یافته است. این تاجر پیشنهادی برای خرید سنگ آهن پیلبارا با پرمیوم 2.25 دلار در تن بر اساس میانگین شاخص سنگ آهن عیار 62% در ماه ژوئن دریافت کرده است.

تهیه گزارش: نعیمه فردوسی

See also  بازار جهانی سنگ آهن 8 آگوست 2019

Other Article: dates supplier, iran dates, iran dates supplier , urea supplier, fertilizer supplier , sulfur supplier, sulphur supplier , cement supplier, iran cement supplier

× Call Us on WhatsApp