بنا بر گزارش پلتس، بازار سنگ آهن دریایی در روز جمعه به دنبال قیمت ضعیف فولاد و احتیاط فولادسازان در خرید سقوط کرد. بازار ضعیف فولاد سقوط بازار سنگ آهن را موجب شد. ارزیابی پلتس قیمت سنگ آهن 62 درصد را 87.35 دلار در تن، سی اف آر شمال چین در روز جمعه نشان میدهد که از روز پنجشنبه 45 سنت کاهش داشته است.

به گزارش پلتس قیمت سنگ آهن 65 درصد معادل 100.35 دلار در تن سی اف آر شمال چین در روز جمعه بوده است که کاهشی 45 سنتی نسبت به روز قبل داشته است. این نرخ، تفاوت قیمت میان سنگ آهن 62 درصد و 65 درصد را 13 دلار در تن نگه داشته است. سنگ آهن 58 درصد هم 78.75 دلار در تن سی اف آر  شمال چین قیمت گذاری شده است که چهل سنت کاهش داشته است. این قیمت، تفاوت نرخ بین سنگ آهن 62 درصد و 58 درصد را کم کرد و به 8.60 دلار در تن رساند.

به گفته ی تاجری بین المللی به دنبال کاهش قیمت فولاد درخواست های کمتری برای استعلام قیمت سنگ آهن می شود. فولادسازان از خرید سنگ آهن دریایی خودداری میکنند و در واقع این امتناع ناشی از روند کند معاملات فولاد می باشد. کاربران فولاد کاملا به بازار برنگشته اند و کارخانه های فولادسازی تا هفته ی دیگر صبر میکنند و سپس درباره ی خرید سنگ آهن تصمیم می گیرند. در همین حال کارخانه داری چینی معتقد است که هنوز تصمیم دولت محلی برای وضع محدودیت برای تولید فولاد در آینده ی نزدیک مشخص نیست، در نتیجه فولادسازان محتاط تر خرید می کنند.

See also  بازار جهانی سنگ آهن 23 جولای 2019

از سوی دیگر کمبود احتمالی محصول از جانب شرکت برزیلی وله (Vale) در پی سانحه ی پیش آمده هم تایید نشده و نامشخص است.  شنیده ها حاکی از کاهش قیمت های یوآنی (Yuan) پیلبارا (Pilbara) و  آی ا سی جی (IOCG) در هفته پیش می باشد. تاجری بین المللی معتقد است که علت آن افزایش پنج تا ده درصدی محموله های برزیلی در بنادر طی هفته پیش بوده است.

 در حال حاضر بعضی محصولات همانند سنگ آهن معدن جیم بلبار (Jimblebar) درخواست بالایی دارند. قیمت این محصول در بازار ثانویه ی ماه پیش تقریبا ثابت بوده است. ارسالات با نرخ ماه مارس هم مورد توجه قرار گرفته اند و بعضی تاجران به دنبال فروش مجدد در بنادر چین هستند یا منتظر کارخانه های فولاد برای خرید در هفته آینده می باشند.

قیمت سنگ آهن کلوخه به دنبال افزایش تقاضا از جانب خریداران خارج از کشور در روز جمعه بالا رفت و به دنبال آن معاملات در بندر هم تشدید شد. از آنجایی که تامین کلوخه ی Robe River کاملا به حالت نرمال خود بازنگشته است، کارخانه های فولادسازی ژاپن به دنبال محصول کلوخه ی استرالیایی درجه متوسط در بازار نقدی هستند. خریداران ژاپنی سنگ آهن کلوخه از انبارهای رسمی چین برای ارسال به ژاپن می خرند که به معنی هزینه اضافی ده دلاری در تن برای آن ها می باشد. این موضوع موجب کمبود محصول کلوخه در چین می شود و در نتیجه پیشنهادات فروش سنگ آهن کلوخه مورد توجه قرار خواهد گرفت. طبق ارزیابی پلتس قیمت حق العمل کلوخه 34 سنت در تن می باشد که افزایش یک سنتی در روز داشته است.

See also  بازار جهانی گوگرد در هفته ی منتهی به 27 ژوئن 2019

کنستانتره داخلی هم این هفته مورد نیاز بوده است که علت آن افزایش قیمت کم این محصول در مقایسه با محصول وارداتی می باشد. منبعی از تانگشان (Tangshan) مدعی است که فولادسازان به دنبال مصرف بیشتر کنستانتره داخلی هستند زیرا در مقایسه با محصول وارداتی مقرون به صرفه هستند. بعضی از کاربران نهایی هم انتظار دارند که دولت چین اجازه ی تولید بیشتر کنستانتره داخلی در سال 2019 را بدهد تا بتواند به نحوی کمبود محصول وارداتی از برزیل در پی حادثه ی وله (Vale) را جبران کند. کنستانتره داخلی 66 درصد طبق ارزیابی پلتس 790 یوآن (Yuan) در تن می باشد که در طول هفته ثابت بوده است و در روز جمعه با این نرخ  به کارخانه های تانگشان (Tangshan) ارسال شده است. قیمت IOPEX شمال چین هم  664 یوآن در تن اعلام شده که کاهش 5 یوآنی داشته است. این نرخ معادل 88.3 دلار در تن می باشد. قیمت IOPEX جنوب چین 654 یوآن ارزیابی شده است که معادل 86.9 دلار می باشد.

تنظیم گزارش: مهرداد نجفی

Other Article: dates supplier, iran dates, iran dates supplier , urea supplier, fertilizer supplier , sulfur supplier, sulphur supplier , cement supplier, iran cement supplier

× Call Us on WhatsApp