به گزارش متال بولتن قیمت انواع سنگ آهن در روز چهارشنبه 13 مارس به دنبال صعود و افول بازار آتی با نوسان همراه بود. شاخص سنگ آهن عیار 62 درصد 0.47 دلار در تن پایین آمد در حالی که شاخص سنگ آهن عیار 65 درصد 0.70 دلار در تن اُفت داشت. قیمت های اعلامی متال بولتن در روز چهارشنبه 13 مارس به شرح زیر است:

  • شاخص سنگ آهن عیار 62%: 84.78 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 0.47 دلاری در تن
  • شاخص سنگ آهن عیار 62% پیلبارا (Pilbara): 83.90 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 0.47 دلاری در تن
  • شاخص سنگ آهن عیار 62% آلومینا پایین: 86.70 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 0.65 دلاری در تن
  • شاخص سنگ آهن عیار 58% پرمیوم: 74.99 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 1.39 دلاری در تن
  • شاخص سنگ آهن عیار 65%: 96.10 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 0.70 دلاری در تن
  • شاخص سنگ آهن عیار 62% درصد بندر چین: 630 یوآن در تن (Wet)، معادل 83.51 دلار در تن (Dry). افزایش 5 یوآنی در تن

سردمداران بازار:

بازار آتی آهن چین از سه شنبه شب (12 مارس) در محدوده ی مثبت قرار گرفت اما در بعدازظهر چهارشنبه عقب نشینی کرد.

صبح چهارشنبه معاملات نقدی سنگ آهن در بنادر چین با قیمت های بالاتر به انجام رسیدند اما در نیمه ی دوم روز روند نزولی در پیش گرفتند. معاملات دریایی هم در طول روز رونق چندانی نداشت. به طور مثال محموله ی پیلبارا (Pilbara) با قیمت مقطوع فروش نرفت. از سوی دیگر محموله ی دریایی جیمبل بار (Jimblebar) بر اساس شاخص قیمت و با تخفیف نسبتاً ثابتی معامله شد در حالی که محموله ی یندی (Yandi) با تخفیف کمتری فروخته شد.

See also  بازار جهانی گوگرد در هفته ی منتهی به 25 آوریل 2019

کوره های ذوب آهن و همچنین عملیات کلوخه سازی و گندله سازی در قطب فولادسازی چین، استان تانگشان (Tangshan)، هم چنان با محدودیت روبرو است و احتمالاً تا پایان مارس هم این محدودیت ها به طور کامل برداشته نمی شود. به طور کل این موضوع به نفع قیمت فولاد و به ضرر قیمت محصولات خام است.

نقل قول روز:

به گفته ی کارخانه داری چینی با وجود بلاتکلیفی در مورد تأمین سنگ آهن معدن برزیلی واله (Vale) به دنبال حادثه پیش آمده در ژانویه، وضعیت ارسال سنگ آهن از آمریکای جنوبی هنوز نرمال است و ذخیره این محصول در بنادر چین بالا است. در نتیجه هرگونه کمبودی فعلاً دور از انتظار است.

تهیه گزارش: محمدرضا برکچیان

Other Article: dates supplier, iran dates, iran dates supplier , urea supplier, fertilizer supplier , sulfur supplier, sulphur supplier , cement supplier, iran cement supplier

× Call Us on WhatsApp