به گزارش پلتس قیمت سنگ آهن دریایی آسیا در روز جمعه 12 آوریل به دنبال تمایل فولادسازان به افزایش موجودی، روند صعودی داشت و به حداکثر قیمت خود از اوت 2014 رسید. شاخص سنگ آهن عیار 62% معادل 98.80 دلار در تن سی اف آر شمال چین توسط پلتس ارزیابی شد که به نسبت پنجشنبه 80 سنت افزایش داشته است.

شاخص سنگ آهن عیار 65% هم 110.60 دلار در تن سی اف آر شمال چین اعلام شده است که 3.10 دلار در تن رشد داشته است. اختلاف بین شاخص سنگ آهن عیار 62% و 65% افزایش یافته و به 14.80 دلار در تن رسیده است. شاخص سنگ آهن عیار 58% معادل 87.60 دلار در تن سی اف آر شمال چین اعلام شده که 1.15 دلار در تن به نسبت روز قبل بالا رفته است. اختلاف بین شاخص سنگ آهن 58% و 62% کاهش یافته و به 8.20 دلار در تن رسیده است.

به گفته ی تاجران بازار سنگ آهن در روند صعودی به سر می برد که علت آن کاهش عرضه ی محصول از سوی معدن داران و همچنین رونق بازار فولاد است. تاجران سخت تلاش می کردند تا سنگ آهن خریداری کنند زیرا انتظار دارند که قیمت بالاتر خواهد رفت. طبق گفته ی فروشندگان، تاجران بیشتر از کارخانه های فولادسازی تمایل به خرید سنگ آهن دارند.

شرکت برزیلی وله (Vale) ارسال محصول IOCJ را با یک تا دو هفته تأخیر انجام داد. این تأخیر ناشی از بارندگی شدید در بندر بارگیری بود که موجب شد مشتریان چینی محصول خود را با تأخیر دریافت کنند. به گفته ی فروشنده ی سنگ آهن کاراجاس (Carajas) هم اکنون تعداد پیشنهادات خرید از سوی مصرف کنندگان سنگ آهن افزایش یافته است. بعضی از تاجران نیز معتقدند که اختلاف قیمت بین سنگ آهن عیار 62% و سنگ آهن عیار 65% ممکن است بیشتر شود زیرا با تقویت بازار فولاد، برخی از کاربران سنگ آهن ترجیح می دهند که سنگ آهن عیار بالا در محصولات خود استفاده کنند.

See also  بازار جهانی سنگ آهن 5 سپتامبر 2019

اقتصاد چین در حال بهبود است و همین امر موجب افزایش تقاضای فولاد و در نتیجه صعود بازار سنگ آهن می شود. به گزارش فعالان بازار عرضه ی سنگ آهن کلوخه ی پیلبارا (Pilbara) در بازار نقدی کمتر شده و آفر محموله های سنگ آهن پیلبارا به همراه کلوخه پیلبارا رو به افزایش است. با ترقی بازار فولاد، کاربران نهایی تمایل بیشتری به استفاده ی از محصولات عیار بالا همانند کلوخه و گندله دارند. قیمت کلوخه کومبا (Kumba) هم از این قضیه مستثنی نیست و روند صعودی داشته است. پلتس پرمیوم کلوخه نقدی را 31.5 سنت ارزیابی کرده است. تأمین کنندگان کنسانتره داخلی نیز قیمت خود را بالا برده اند. کنسانتره داخلی عیار 66% حدود 820 یوآن در تن قیمت گذاری شده است. این نرخ هنوز هم 100 یوآن در تن از کنسانتره وارداتی ارزان تر است و بعید است که کاربران مصرف آن را کاهش دهند. بعضی از تولیدکنندگان خصوصی کنسانتره داخلی چشم انتظار بازگشایی معادن هستند که همین امر موجب افزایش عرضه ی کلی سنگ آهن امسال می شود.

تهیه گزارش: شهریار یوسفی

Other Article: dates supplier, iran dates, iran dates supplier , urea supplier, fertilizer supplier , sulfur supplier, sulphur supplier , cement supplier, iran cement supplier

× Call Us on WhatsApp