به گزارش متال بولتن، قیمت انواع سنگ آهن در روز پنجشنبه 9 مه با تغییر جزئی همراه بود در حالی که سنگ آهن یندی (Yandi) آلومینا پایین با نرخ بالاتری معامله شد. شاخص سنگ آهن عیار 62 درصد 0.19 دلار در تن بالا رفت در حالی که شاخص سنگ آهن عیار 65 درصد ثابت و بدون تغییر باقی ماند. شاخص های اعلامی متال بولتن در روز پنجشنبه به شرح زیر است:

  • شاخص سنگ آهن عیار 62%: 95.38 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 0.19 دلاری در تن.
  • شاخص سنگ آهن عیار 62% پیلبارا (Pilbara): 94.06 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 0.19 دلاری در تن.
  • شاخص سنگ آهن عیار 62% آلومینا پایین: 98.23 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 0.06 دلاری در تن.
  • شاخص سنگ آهن عیار 58% پرمیوم: 86.50 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). افزایش 0.35 دلاری در تن.
  • شاخص سنگ آهن عیار 65%: 109.80 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). بدون تغییر.
  • شاخص سنگ آهن عیار 62% درصد بندر چین: 682 یوآن در تن (Wet)، معادل 92.22 دلار در تن (Dry). کاهش 2 یوآنی در تن.

سردمداران بازار:

شب چهارشنبه 8 مه بازار آتی سنگ آهن چین سقوط کرد اما بعد از آن در روز پنجشنبه روند صعودی در پیش گرفت. با این حال میلگرد نقدی و کویل نورد گرم چین 10 الی 30 یوآن معادل 1.50 الی 4.40 دلار در تن کاهش یافت که علت آن تنش بین روابط تجاری آمریکا و چین گزارش شده است. به عقیده ی بعضی از تحلیلگران، جنگ تعرفه مابین آمریکا و چین تأثیر چشمگیری بر بازار فولاد و سنگ آهن چین نخواهد گذاشت زیرا آمریکا و چین این محصولات را عمدتاً به شکل مستقیم معامله نمی کنند. بر اساس اطلاعات منتشر شده در بعدازظهر پنجشنبه تولید فولاد چین هم چنان روند صعودی در پیش گرفته در حالی که موجودی فولاد در بازار به شدت رو به افول است.

See also  بازار جهانی گوگرد در هفته ی منتهی به 1 آگوست 2019

بازار معاملات نقدی سنگ آهن در بنادر چین نسبتاً فعال گزارش شده و قیمت ها هم با اندکی کاهش همراه بود. سه محموله ی دریایی بر اساس پلتفورم یا مناقصه معامله شد که دو عدد از این محموله ها سنگ آهن یندی بود. هر دو محموله ی یندی با پرمیوم بالاتری نسبت به هفته ی گذشته به فروش رفتند. عرضه ی محصول آلومینا پایین اُفت داشته و تقاضای آن هم بالا رفته است. با این حال سنگ آهن عیار بالا و آلومینا پایین کاراجاس (Carajas) به علت قیمت بالا مورد استقبال کارخانه داران چینی قرار نمی گیرد.

نقل قول روز:

به عقیده ی تاجری از شرق چین، تولید ثابت فولاد موجب افزایش تقاضا و رشد نرخ سنگ آهن می شود اما اگر قیمت فولاد کاهش یابد، بازار سنگ آهن هم تحت فشار قرار می گیرد.

تهیه گزارش: پریا احمدپور

Other Article: dates supplier, iran dates, iran dates supplier , urea supplier, fertilizer supplier , sulfur supplier, sulphur supplier , cement supplier, iran cement supplier

× Call Us on WhatsApp