به گزارش متال بولتن معامله ی فیزیکی سنگ آهن در روز سه شنبه 30 آوریل به علت فرارسیدن تعطیلات عمومی روز کارگر در چین راکد بود؛ اما به علت اخبار منتشره مربوط به اعمال محدودیت های بیشتر زیست محیطی بر کارخانه های فولادسازی استان تانگشان، شاهد رشد قیمت سنگ آهن بودیم. شاخص سنگ آهن عیار 62 درصد 0.12 دلار در تن و شاخص سنگ آهن عیار 65 درصد نیز 0.50 دلار در تن رشد کرد. قیمت های اعلامی متال بولتن به شرح زیر است:

  • شاخص سنگ آهن عیار 62%: 94.17 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). افزایش 0.12 دلاری در تن.
  • شاخص سنگ آهن عیار 62% پیلبارا (Pilbara): 93.20 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). افزایش 037 دلاری در تن.
  • شاخص سنگ آهن عیار 62% آلومینا پایین: 97.27 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). افزایش 0.17 دلاری در تن.
  • شاخص سنگ آهن عیار 58% پرمیوم: 86.66 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). افزایش 2.02 دلاری در تن.
  • شاخص سنگ آهن عیار 65%: 109.80 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). افزایش 0.50 دلاری در تن.
  • شاخص سنگ آهن عیار 62% درصد بندر چین: 683 یوآن در تن (Wet)، معادل 93.06 دلار در تن (Dry). بدون تغییر.

سردمداران بازار:

اواخر روز دوشنبه اخباری مبنی بر اعمال محدودیت های بیشتر بر کارخانه های فولادسازی قطب فولاد چین، استان تانگشان، اعلام شد. محدودیت های جدید از ابتدا تا انتهای ماه مه 2019 ادامه خواهد داشت. به گفته ی منابع آگاه این محدودیت ها بیشتر مراحل کلوخه سازی و گندله سازی را در بر می گیرد. بازار آتی میلگرد و کویل نورد گرم چین در واکنش به این خبر در دوشنبه شب با جهش روبرو شدند و در روز سه شنبه هم با نوسان همراه بودند. شاخص قراردادهای آتی سنگ آهن چین نیز در دوشنبه شب کمی پایین آمد و سپس به طور گسترده سیر صعودی در پیش گرفت تا جایی که در پایان روز سه شنبه به نسبت روز قبل 2.1% رشد داشته است. قیمت نقدی میلگرد و HRC چین نیز 20 الی 50 یوآن در تن معادل 3 تا 7.40 دلار در تن رشد کرد. از سوی دیگر معاملات نقدی سنگ آهن در بنادر چین بسیار کم شده بود زیرا بیشتر فولادسازان نیاز خود را قبل از تعطیلات عمومی روز کارگر خریداری کرده بودند. محموله ی دریایی پیلبارا (Pilbara) و محموله ی سنگ آهن یندی (Yandi) با قیمتی بالاتر از آخرین معاملات منعقد شده، به فروش رفتند. خریداران چینی شدیداً به دنبال محموله های گندله هندوستان بودند زیرا افزایش تقاضای این محصول در ماه آینده به علت محدودیتهای اعمالی بر گندله سازی و کلوخه سازی بسیار محتمل است.

See also  بازار جهانی سنگ آهن 8 آگوست 2019

نقل قول روز:

به گفته ی کارخانه داری در شمال چین، محدودیت های اعمالی بر کارخانه های فولادسازی امسال بسیار شدید بوده است. در نتیجه آخرین محدودیت اعلام شده در استان تانگشان برای ماه مه بر قیمت فولاد تأثیر مثبت خواهد گذاشت و در پی آن نرخ سنگ آهن نیز صعود خواهد کرد.

تهیه گزارش: شهریار یوسفی

Other Article: dates supplier, iran dates, iran dates supplier , urea supplier, fertilizer supplier , sulfur supplier, sulphur supplier , cement supplier, iran cement supplier

× Call Us on WhatsApp