به گزارش متال بولتن، در روز چهارشنبه 6 مارس قیمت برخی از انواع سنگ آهن افزایشی و برخی دیگر کاهشی بود. شاخص سنگ آهن عیار 62 درصد 0.02 دلار در تن افزایش داشت در حالی که شاخص سنگ آهن عیار 65 درصد 0.60 دلار در تن پایین آمد. هنوز بازار فولاد چین کساد و بدون سود است و به همین علت پیش بینی جهت گیری بازار در آینده کار ساده ای نیست. شاخص انواع سنگ آهن به گزارش متال بولتن در 6 مارس به شرح زیر است:

  • شاخص سنگ آهن عیار 62 درصد: 87.05 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). افزایش 0.02 دلاری در تن
  • شاخص سنگ آهن عیار 62 درصد معدن پیلبارا (Pilbara): 86.45 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). افزایش 0.02 دلاری در تن
  • شاخص سنگ آهن عیار 62 درصد آلومینا پایین: 89.08 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 0.12 دلاری در تن
  • شاخص سنگ آهن عیار 58 درصد پرمیوم: 76.03 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). افزایش 0.25 دلاری در تن
  • شاخص سنگ آهن عیار 65 درصد: 98.30 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 0.60 دلاری در تن
  • شاخص سنگ آهن عیار 62 درصد بندر چین: 634 یوآن در تن (Wet)، معادل 84.22 دلار در تن (Dry). کاهش 2 یوآنی در تن

سردمداران بازار:

بازار آتی فولاد و سنگ آهن چین در اوایل روز چهارشنبه 6 مارس با نوسان همراه بود و بعدازظهر روند کاهشی در پیش گرفت. در طول روز قیمت نقدی میلگرد و کویل نورد گرم چین هم 10 تا 50 یوآن (1.50 تا 7.50 دلار) در تن عقب نشینی کرد.

See also  بازار جهانی سنگ آهن 17 جولای 2019

صبح روز چهارشنبه تمایل به خرید نقدی سنگ آهن در بندرهای چین خیلی بد توصیف نشده است و قیمت های برخی معاملات هم از نرخ های سه شنبه بالاتر بوده اما در نیمه ی دوم روز چهارشنبه قیمت و تناژ معاملات روند کاهشی در پیش گرفتند. به طور کل قیمت های بندر برای محصولات اصلی بسیار پایین تر از قیمت های دریایی بود و همین مسئله معاملات دریایی را تحت الشعاع قرار داد.

محموله ای از معدن پیلبارا مرتبط با شاخص ماه مارس با پرمیوم 1.60 دلار در تن در بازار ثانویه پیشنهاد شد. از سوی دیگر شرکتی تجاری نتوانست محموله ی سنگ آهن کاراجاس (Carajas) خود را با تخفیف 1 دلاری در تن هم بفروشد. همچنین قابل به ذکر است که محدودیت های زیست محیطی در قطب فولاد چین، استان تانگشان (Tangshan)، به طور جدی توسط مسئولین محلی اعمال می شود.

نقل قول روز:

تاجری اهل شانگهای معتقد است که فعالان بازار منتظر داده ها و اطلاعات مربوط به فولاد هستند تا مشخص شود که روند کاهشی تقاضای فولاد هنوز هم ادامه دارد یا خیر؛ اما به طور کلی وضعیت تقاضا نسبتاً مثبت دیده می شود.

 تهیه گزارش: محمدرضا برکچیان

Other Article: dates supplier, iran dates, iran dates supplier , urea supplier, fertilizer supplier , sulfur supplier, sulphur supplier , cement supplier, iran cement supplier

× Call Us on WhatsApp