به گزارش متال بولتن قیمت انواع سنگ آهن در روز دوشنبه 25 فوریه به شکل قابل ملاحظه ای افت داشت. این کاهش قیمت ها به علت فعالیت محدود تجاری در پی تضعیف بازار آتی و بازار سوآپ است.  شاخص سنگ آهن 62% کاهشی معادل 1.81 دلار در تن داشت در حالی که سنگ آهن 65% معادل 2.60 دلار در تن پایین آمد. قیمت ها در روز دوشنبه 25 فوریه به شرح زیر است:

  • قیمت سنگ آهن 62 درصد: 84.84 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 1.81 دلاری در تن
  • قیمت سنگ آهن دانه بندی شده 62 درصد پیلبارا (Pilbara): 84.24 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 1.81 دلاری در تن
  • قیمت سنگ آهن 62 درصد آلومینا پایین: 86.42 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao).کاهش 2.01 دلاری در تن
  • قیمت سنگ آهن 58 درصد premium: 76.94 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 0.26 دلاری در تن
  • قیمت سنگ آهن 65 درصد: 96.90 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 2.60 دلاری در تن
  • قیمت سنگ آهن 62 درصد بندر چین: 631 یوآن در تن (Wet)، معادل 83.68 دلار در تن (Dry). کاهش 1 یوآنی در تن

سردمداران بازار:

ابتدای هفته بازار آتی فولاد و سنگ آهن به طور گستره افت داشت. قرارداد های سوآپ آوریل و مارس سنگ آهن 62 درصد بر پایه ی بورس سنگاپور هم بیشتر از دو دلار در تن سقوط کرد. این عقب نشینی موجب بدبینی بیشتر فعالان در بازار شده است. معامله ی نقدی سنگ آهن هم در طول روز دوشنبه 25 فوریه در بنادر چین محدود بود و قیمت ها روند نزولی و بدون ثبات را دنبال می کردند. دو محموله ی سنگ آهن جیمبل بار (Jimblebar) با تخفیفی معادل 5.5 دلار در تن معامله شدند که این رقم هفته ی گذشته 6 دلار در تن بود.

See also  بازار جهانی سنگ آهن 4 نوامبر 2019

محصولات عیار بالا مورد توجه خریداران نیستند. با وجود اینکه اختلاف قیمت سنگ آهن 62% و سنگ آهن 65% کاهش یافته و به سیزده دلار در تن رسیده است اما باز هم محصولات عیار پایین طرفدار بیشتری دارند. قابل به ذکر است که  اختلاف قیمت سنگ آهن 62% و 65% در 28 سپتامبر 2018 بیشتر از 28 دلار در تن بود.

در همین حال اختلاف نظری گسترده در مورد تأثیر حادثه ی واله (Vale) بر بازار آتی سنگ آهن وجود دارد. بعضی تاجران معتقدند تأثیرات حادثه ی ماه گذشته ی واله بعد از این نمایان می شود در حالی که بسیاری دیگر شرایط را این گونه تحلیل نمی کنند.

تاجری چینی عقیده دارد که برزیل بعد از این مجبور به کاهش یا قطع تأمین سنگ آهن می شود در حالی که به گفته ی تاجری دیگر محموله ای که با اعلامیه قبلی واله قرار بود با تأخیر ارسال شود، هم اکنون به برنامه عادی خود بازگشته است. این تاجر عقیده دارد که قطع ارسال محصول به طور محدود در ماه های بعد رخ خواهد داد.

نقل قول روز:

به گفته ی تاجری سنگاپوری سقوط فعلی قیمت انواع سنگ آهن از قیمت فولاد پیروی می کند. چشم انداز بازار فولاد هنوز بهبود نیافته است و فولاد در فصل سکون به سر می برد.

Other Article: dates supplier, iran dates, iran dates supplier , urea supplier, fertilizer supplier , sulfur supplier, sulphur supplier , cement supplier, iran cement supplier

× Call Us on WhatsApp