به گزارش متال بولتن در روز جمعه 22 فوریه با وجود نوسان در بازار آتی سنگ آهن و نقدینگی کم در بازار دریایی، قیمت های انواع سنگ آهن به روند اصلاحی خود ادامه داد. شاخص سنگ آهن 62% افت 0.03 دلاری در تن را تجربه کرد در حالی که شاخص سنگ آهن 65% معادل 0.30 دلار در تن پایین آمد.

  • قیمت سنگ آهن 62 درصد: 86.65 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 0.03 دلاری در تن
  • قیمت سنگ آهن دانه بندی شده 62 درصد پیلبارا (Pilbara): 86.05 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 0.03 دلاری در تن
  • قیمت سنگ آهن 62 درصد آلومینا پایین: 88.43 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). افزایش 0.07 دلاری در تن
  • قیمت سنگ آهن 58 درصد premium: 77.20 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 0.02 دلاری در تن
  • قیمت سنگ آهن 65 درصد: 99.50 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 0.30 دلاری در تن
  • قیمت سنگ آهن 62 درصد بندر چین: 632 یوآن در تن (Wet)، معادل 83.77 دلار در تن (Dry). کاهش 14 یوآنی در تن

سردمداران بازار:

پنجشنبه شب به دنبال کاهش 3 درصدی شاخص قراردادهای ماه می، بازار سنگ آهن آتی چین ضعیف شد اما پس از آن قیمت ها به طور وسیع روند صعودی پیش گرفتند و در روز جمعه به نرخ ثابت رسیدند. صبح جمعه زیان های قبلی موجب افت پیشنهادها و قیمت های معاملات نقدی سنگ آهن در بنادر چین شد. با این وجود بعدازظهر جمعه این روند اصلاح شد و خرید سنگ آهن به آهستگی انجام می شد.

See also  بازار گوگرد چین در هفته ی منتهی به 21 فوریه 2019

درحالی که قیمت فولاد در بازار آتی چین در طول روز جمعه پیشرفت داشت اما تجارت سنگ آهن دریایی غیر فعال باقی ماند. محموله ی سنگ آهن 65% کاراجاس (Karajas) با تخفیف در قیمت پلتفرم خرید و فروش شد و پیشنهاد محموله ی برزیلی با قیمت ثابت به معامله ختم نشد.

نقدینگی برای محصولات دریایی عیار بالا نظیر سنگ آهن کاراجاس، کنستانتره و گنداله در هفته ی پیش به دنبال تمایل کارخانه های چینی به صرفه جویی در هزینه ها، روند نزولی داشت. کارخانه های چینی کاهش هزینه های خود را در اولویت قرار داده اند.

نقل قول روز:

به گفته ی کارخانه داری در شمال شرقی آسیا، فولادسازان چینی بر سنگ آهن عیار پایین تمرکز کرده اند زیرا کسادی بازار موجب حساسیت بیشتر آن ها بر قیمت ها و تلاش برای کاهش هزینه های تولید شده است؛ اما اگر قیمت محصولات عیار پایین به قیمت سنگ آهن پیلبارا برسد طبیعتاً به خرید محصول پیلبارا رجوع می کنند.

Other Article: dates supplier, iran dates, iran dates supplier , urea supplier, fertilizer supplier , sulfur supplier, sulphur supplier , cement supplier, iran cement supplier

× Call Us on WhatsApp