به گزارش متال بولتن در روز جمعه پانزده فوریه بازار سنگ آهن با تغییری ناچیز همراه بود زیرا خریداران چینی هم چنان  احتیاط می کنند. لیست قیمت ها به شرح زیر می باشد:

  • قیمت سنگ آهن 62 درصد: 88.16 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو (Qingdao). کاهش 0.16 دلاری در تن
  • قیمت سنگ آهن دانه بندی شده 62 درصد پیلبارا (Pilbara ): 55 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو  (Qingdao). کاهش 0.16 دلاری در تن
  • قیمت سنگ آهن 62 درصد آلومینا پایین : 88.96 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو  (Qingdao). افزایش 0.65 دلاری در تن
  • قیمت سنگ آهن 58 درصد premium: 81.18 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو  (Qingdao). کاهش 0.15 دلاری در تن
  • قیمت سنگ آهن 65 درصد: 50 دلار در تن، سی اف آر، تحویل چینگدائو  (Qingdao). کاهش 0.60 دلاری در تن
  • قیمت سنگ آهن 62 درصد بندر چین: 656 یوآن (Yuan) در تن (Wet) ، معادل 86.40 دلار در تن (Dry). کاهش 1 یوآنی در تن

سردمداران بازار:

در حالی که قیمت سنگ آهن در طول روز در بازه ی محدودی جابه جا می شد، قیمت فولاد به علت تقاضای نزولی در حال عقب نشینی بود. مصرف کنندگان سنگ آهن در ژاپن و کره جنوبی در دو هفته گزشته به دنبال خرید سنگ آهن بوده اند که  علت آن شرایط فورس ماژور شرکت برزیلی وله (Vale) به دنبال حادثه ی پیش آمده می باشد.

بعضی از این مصرف کنندگان اطلاعیه ای مبنی بر شرایط بحرانی این شرکت دریافت کرده اند و برخی دیگر هم در انتظار دریافت آن می باشند و همین امر  موجب  شده که به دنبال فروشنده ی جدید سنگ آهن بگردند. اکثر شرکت های چینی هیچ گونه عجله ای برای واردات ندارند و اگر هم مجبور به خرید باشند از بنادر نیاز خود را تامین می کنند.

See also  بازار جهانی سنگ آهن 7 نوامبر 2019

حادثه ی پیش آمده در شرکت برزیلی وله (Vale) موجب کاهش عرضه ی سنگ آهن کلوخه شده و به همین علت تقاضا برای سنگ آهن کلوخه هم در چین و هم در خارج از چین افزایش داشته است. ارسال های مشترک پیلبارا (Pilbara)  و کلوخه در بازار نقدی حق العملی معادل 2.30 تا 2.40 دلار در تن برای سنگ آهن 62 درصد به علاوه ی حق العمل سنگ آهن کلوخه را داشته اند.

قابل ذکر است که در اوایل روز جمعه شرکت برزیلی وله (Vale) آتش سوزی در مرکز توزیع خود در مالزی را اعلام کرد. این آتش سوزی در سیستم تسمه نقاله ی مرکز انتقال سنگ آهن این شرکت رخ داد.  به گفته ی این شرکت این حادثه تاثیری جزیی بر روند ارسال ها دارد زیرا  فقط محصولات خام تحت تاثیر این موضوع قرار گرفته اند. طبق اعلامیه ی وله (Vale) حدودا 10 تا 15 روز دیگر عملیات از سر گرفته می شود. خوشبختانه این مساله با تعمیرات ده روزه ی برنامه ریزی شده ی این شرکت هم زمان شده است و از همین رو انتظار می رود که تاثیر منفی بر تامین محصول نگذارد.

به گزارش متال بولتن سنگ آهن 62 درصد در روز جمعه کاهش 0.16 دلاری در تن داشته است در حالی که سنگ آهن 65 درصد 0.60 دلار در تن افزایش یافت.

نقل قول روز:

به گفته ی تاجری اهل شانگهای تعمیرات ده روزه ی وله (Vale) در برزیل از قبل برنامه ریزی و مشخص شده بود در نتیجه احتمال نمی رود که حادثه ی آتش سوزی جدید روند تامین سنگ آهن برزیلی را  قطع کند. تعمیرات جهت رفع مشکلات ناشی از این حادثه با دوره ی ده روزه ی تعمیر و مرمت هم زمان شده است.

See also  بازار جهانی سنگ آهن 22 آگوست 2019

تهیه گزارش توسط مهرداد نجفی

Other Article: dates supplier, iran dates, iran dates supplier , urea supplier, fertilizer supplier , sulfur supplier, sulphur supplier , cement supplier, iran cement supplier

× Call Us on WhatsApp